ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آنتی بادی ویروس کرونا تا چند ماه در بدن باقی می ماند؟

© AFP 2021 / Oli Scarffآنتی بادی ویروس کرونا تا چند ماه در بدن باقی می ماند؟
آنتی بادی ویروس کرونا تا چند ماه در بدن باقی می ماند؟
 - اسپوتنیک ایران
بررسی ها نشان می دهد که افراد پس از ابتلا به کووید ۱۹ ممکن است تا ۷ ماه پس از بهبودی آنتی بادی های این ویروس را داشته باشند.

به گزارش اسپوتنیک، براساس نتایج بررسی های جدید که ۳۰۰ بیمار آلوده به ویروس و ۱۹۸ بیمار بهبودیافته از ویروس در آن شرکت داشتند، آنتی‌بادی‌ها علیه ویروس کرونا جدید با افزایش سریع در ۳هفته اول پس از بروز علائم و تا ۷ماه پس از ابتلا به این بیماری قابل‌تشخیص هستند.

تحقیقات منتشر شده در مجله ایمونولوژی اروپا نشان می دهد افرادی که برای تحقیق تحت نظر بودند، تا چندین ماه پس از ابتلا به ویروس کرونا آنتی‌بادی‌هایی با فعالیت خنثی‌سازی تایید شده ویروس سارس-کوو-۲ را داشتند.

مارک ولدوئن سرپرست این تحقیق از موسسه مولکولی (Molecular) پرتغال، سطح آنتی‌بادی بیش از ۳۰۰ بیمار مبتلابه کووید-۱۹ در بیمارستان و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، ۲۵۰۰ کارمند دانشگاه و ۱۹۸ داوطلب پس از بهبود کووید-۱۹ را تحت بررسی قرار داد.

بر اساس نتایج تحقیقات ۹۰ درصد افراد آنتی بادی قابل تشخیص دارند که تا هفت ماه پس از ابتلا به کووید ۱۹ وجود دارد. همچنین مشخص شد که سن در مقادیر آنتی بادی تولید شده اثرگذار نیست، بلکه این عامل به شدت بیماری مرتبط است. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала