منبعی در وزارت خارجه روسیه بیانیه آمریکا درباره حملات هکرها را بی اساس خواند

© Sputnik / Nataliya Seliverstova / ورود به گالری تصاویرمنبعی در وزارت خارجه بیانیه آمریکا درباره حملات هکرها را بی معنی خواند
منبعی در وزارت خارجه بیانیه آمریکا درباره حملات هکرها را بی معنی خواند - اسپوتنیک ایران
Telegram
منبع: اتهامات ایالات متحده و انگلیس به دخالت هکرهای روسی در حملات مختلف از جمله علیه برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو بی اساس است و برای مخاطبان داخلی است.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در وزارت امور خارجه روسیه گفت: اتهامات ایالات متحده و انگلیس به دخالت هکرهای روسی در حملات مختلف از جمله علیه برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو بی اساس است و برای مخاطبان داخلی است.

روز دوشنبه وزارت دادگستری آمریكا اتهامات هكری علیه شش روس برای دخالت در گسترش ویروس کامیپوتری NotPetya در سال 2017، مطرح كرد. در این اتهامات به طور خاص، گفته شد که شش روس قصد داشتند با هدف حمایت از تلاش های مقامات روسیه برای تضعیف، تلافی جویی یا ایجاد بی ثباتی در رابطه با اوکراین (حملات سایبری به شبکه های انرژی)، گرجستان، انتخابات فرانسه، بازی های المپیک در کره جنوبی و تلاشهای جامعه جهانی برای پاسخگویی روسیه در مورد استفاده از عامل عصبی "نوویچوک" اقدام کنند. گفته شده این افراد کارمندان اداره اطلاعات روسیه هستند.

تقریباً در همان زمان نیز وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که احتمالا بخش اطلاعات روسیه نیز تدارک حمله سایبری به برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیش از آنکه این بازی ها به تعویق بیفتند کرده بود. گفته می شود اهداف شامل برگزارکنندگان بازی ها، خدمات تدارکاتی و حامیان مالی آنها بوده است. این وزارتخانه ادعا می کند که اطلاعات ارتش روسیه در جریان بازی های المپیک زمستانی و پارالمپیک 2018 کره جنوبی در حملات سایبری نقش داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала