مبتلا شدن وزیر خارجه اتریش به کرونا

Telegram
با تشدید شیوع کرونا در کشورهای اروپایی، منابع خبری از مثبت شدن تست کرونای وزیر خارجه اتریش خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس ، منابع خبری امروز (شنبه) از مثبت شدن تست کرونای «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش خبر دادند.

سخنگوی وزارت خارجه اتریش امروز اعلام کرد علیرغم آنکه تست کرونای شالنبرگ مثبت اعلام شده است اما هنوز هیچ علائمی را در این خصوص بروز نداده است و در قرنطینه خانگی به سرمی‌برد.

طبق این گزارش، وزیر خارجه اتریش روز چهارشنبه هفته جاری در نشست شورای وزرا و جلسه عمومی شورای ملی حضور یافته است که البته ظاهراً در این جلسات از ماسک استفاده کرده بود.

رسانه‌های محلی اطلاع دادند که تمامی اعضای دولت به واسطه ارتباط با شالنبرگ امروز (شنبه) مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

کرونا در انگلیس، بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلا در یک روز - اسپوتنیک ایران
کرونا در انگلیس، بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلا در یک روز

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که احتمالاً شالنبرگ روز دوشنبه هفته جاری در شورای وزیران خارجه در لوکزامبورگ به ویروس «کووید-19» آلوده شده است.

ابتلای وزیر خارجه اتریش به کرونا در شرایطی صورت گرفته است که گزارش‌ها در هفته‌ها و روزهای اخیر حکایت از تسریع شیوع کرونا در کشورهای اروپایی دارد.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که کشورهای اروپایی طی هفته گذشته بیش از ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند که بالاترین آمار از زمان آغاز همه‌گیری کرونا به شمار می‌آید.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۶۱ هزار و ۳۸۷ نفر از مردم اتریش به کرونا مبتلا شده‌اند و از آن میان ۸۸۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала