مقام انگليسي: روسیه یک کشور متخاصم است

© Reuters TVمقام انگليسي: روسیه یک کشور متخاصم است
مقام انگليسي: روسیه یک کشور متخاصم است  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جدید سرویس ضد جاسوسی انگلیس با نام Mi-5 ، در اولین سخنرانی عمومی خود از "کشورهای متخاصم" صحبت نمود که در این میان "کشورهای روس، چین و ایران" را جز این فهرست ذکر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کن مک کالوم، رئیس جدید سرویس ضد جاسوسی انگلیس با نام Mi-5 ، در اولین سخنرانی عمومی خود از "کشورهای متخاصم" صحبت نمود که در این میان "کشورهای روس، چین و ایران" را جز این فهرست ذکر کرد.

جزییات جدید درباره مسمومیت ناوالنی - اسپوتنیک ایران
جزییات جدید درباره مسمومیت ناوالنی

وي گفت: "علاوه بر کار ضد تروریسم، ما در تلاشیم تا از انگلیس در برابر کشورهای متخاصم محافظت کنیم. این موضوع تنها شامل موارد جاسوسی و سرقت اسرار دولتی نیست. در سال 2020 ، ما با تهدیدهای مربوط به مردم روبرو هستیم، از جمله قتل ها ، که مسمومیت الکسی ناوالنی به ما اين امر را یادآوری می کند، همچنین تهدیدات برای اقتصاد ، تحقیقات علمی ، زیرساخت ها از جمله موارد مهم است. "
بیستم اوت الکسی ناوالنی از چهره های اپوزیسیون روسیه در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما دچار کسالت شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک دلیل وضعیت وی را اختلال در سیستم متابولیک دانستند که علت اصلی آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است. ۲۳ سپتامبر اطلاع دادند که ناوالنی از بیمارستان مرخص شده است، وضعیت او رضایت بخش است و پزشکان امیدوار بهبودی کامل او هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала