پمپئو : تا موافقت ایران با مذاکرات جامع به فشار حداکثری ادامه می‌دهیم

© REUTERS / Patrick Semansky/Poolپمپئو : تا موافقت ایران با مذاکرات جامع به فشار حداکثری ادامه می‌دهیم
پمپئو : تا موافقت ایران با مذاکرات جامع به فشار حداکثری ادامه می‌دهیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن تا زمان عقد توافقی جامع با ایران به اعمال فشار علیه جموری‌اسلامی ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک ، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در پی اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه نهادهای بانکی و مالی خاطرنشان ساخت این تحریم‌ها ایران را به قول وی از آنچه که "حمایت مالی از تروریسم و اخاذی هسته‌ای که جهان را به خطر می‌اندازد" خواند، منع خواهد کرد .

وزیر خارجه آمریکا  گفت: کمپین فشار حداکثری اقتصادی ما تا زمانی که ایران خواهان برگزاری مذاکرات جامع جدیدی در خصوص رفتارهای خصمانه این رژیم نباشد، ادامه خواهد یافت‌.

وی اظهار داشت ایران از بودجه‌ای که  برای مردم ایران بوده  برای تامین مالی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و بسیج استفاده کرده است.

محمد جواد ظریف - اسپوتنیک ایران
واکنش ظریف به تحریم‌های جدید آمریکا علیه بانک‌های ایرانی

پمپئو ضمن تاکید بر "حمایت آمریکا از مردم ایران"  گفت : اقدامات امروز بر روی مجوزها و مصونیت‌های صادرات بشردوستانه به ایران که با قدرت تمام در حال اجرا و تاثیرگذاری هستند، تاثیری نخواهد گذاشت.

وی درپایان متذکر شد : ما متعهد هستیم تا به دسترسی مردم ایران به کالاهای بشردوستانه و دیگر کالاها و خدمات ضروری ادامه دهیم و بار دیگر بر پیشنهاد آمریکا مبنی بر کمک‌رسانی به ایران در تلاش‌هایش برای پاسخ‌گویی به شیوع ویروس کرونا تاکید می‌کنیم.

دولت آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۸ بانک ایرانی را که ادعا کرده است تاکنون تحریم‌های پیشین آمریکا را دور زده‌اند، تحریم کرده و نهادهای مالی خارجی و غیر ایرانی را در خطر توبیخ شدن در اثر تجارت و تبادلات مالی با آنها قرار داد. تحریم‌های جدید ارتباط این بانک‌ها را با نظام پولی بین‌المللی قطع می‌کند.

 

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا درباره این تحریم‌ها گفت: اقدام امروز برای تعیین بخش مالی و تحریم ۱۸ بانک بزرگ ایرانی نشانگر تعهد ما به متوقف کردن دسترسی غیرمجاز به دلارهای آمریکا است. برنامه تحریم‌های ما تا زمانی که ایران حمایتش از فعالیت‌های تروریستی را متوقف کند و به برنامه‌های هسته‌ای‌اش پایان دهد، ادامه خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала