آذربایجان از انهدام کامل سومین هنگ موتوری ارمنستان در قره باغ خبر داد

© AP Photoآذربایجان از انهدام کامل سومین هنگ موتوری ارمنستان در قره باغ خبر داد
آذربایجان از انهدام کامل سومین هنگ موتوری ارمنستان در قره باغ خبر داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع آذربایجان از انهدام کامل سومین هنگ موتوری مارتونی نیروهای مسلح ارمنستان در قره باغ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در مورد انهدام کامل سومین هنگ موتوری مارتونی نیروهای مسلح ارمنستان مستقر در قره باغ اطلاع رسانی کرد.

  منطقه مورد مناقشه قره باغ - اسپوتنیک ایران
حملات ارمنستان به مواضع آذربایجان +ویدئو

سرهنگ درگاهلی، رئیس دفتر اطلاع رسانی وزارت دفاع آذربایجان دراین مورد گفت: "در نتیجه آتشبار ارتش آذربایجان، سومین هنگ موتوری مارتونی نیروهای مسلح ارمنستان، مستقر در منطقه خوجوند (مارتونی)، منهدم شد. در نتیجه، دشمن متحمل خسارات زیادی شد، تجهیزات منهدم شد، هنگ به طور کامل منهدم شد. فرماندهی نیروهای دشمن برای درخواست کرده که برای جابه جایی کشته‌ها و مجروحین مسیری اختصاص داده شود. " 

در تاریخ 27 سپتامبر، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند، بر اساس این داده ها، تلفات غیرنظامی و نظامی وجود دارد. به گفته وزارت دفاع ارمنستان، قره باغ "تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت." در ایروان گفتند که باکو "حمله ای را " به سمت قره باغ آغاز کرد. در جمهوری قره باغ کوهستانی که به رسمیت شناخته نشده است، گزارش شد که شهرکها در قره باغ ، از جمله پایتخت استپاناکرت، مورد گلوله باران قرار گرفتند، مقامات مردم را به پناه گرفتن فراخواندند و پس از آن وضعیت جنگی و بسیج عمومی در قره باغ اعلام کردند. ارمنستان نیز وضعیت جنگی و بسیج عمومی اعلام کرد.

رئیس جمهور آذربایجان برقراری وضعیت جنگی در تعدادی از شهرها و مناطق جمهوری و منع رفت و آمد در این کشور را تصویب کرد و همچنین از ایجاد بسیج جزئی خبر داد. تعدادی از کشورها از جمله فدراسیون روسیه و فرانسه طرفین را به خویشتنداری فراخواندند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала