ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ظریف: هیچ اسنادی وجود ندارد که روسیه به طالبان کمک کرده باشد

© Photo / MFA Russia Press service / ورود به گالری تصاویرظریف: هیچ اسنادی وجود ندارد که روسیه به طالبان کمک کرده باشد
ظریف: هیچ اسنادی وجود ندارد که روسیه به طالبان کمک کرده باشد - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه ایران گفت، که این کشور هیچ اسناد و شواهدی در اختیار ندارد که نشان دهد روسیه به گروه طالبان رشوه داده باشد.

به گزارش اسپوتنیک، جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می گوید، که ایران هیچ اطلاعاتی در مورد تلاش روسیه برای رشوه دادن به طالبان در افغانستان ندارد.

ظریف: تحریم های آمریکا چیزی جدیدی نیست
 - اسپوتنیک ایران
ظریف: تحریم های آمریکا چیزی جدیدی نیست

اواخر ماه ژوئن امسال، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که مسکو به شبه ‌نظامیان وابسته به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان پاداش می ‌داده است.

ترامپ در نخستین واکنش به این گزارش که تکذیب روسیه و طالبان را نیز در پی داشت، گفت: کسی به من، مایک پنس که معاونم یا مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید، درباره حمله کذایی به نیروهای ما در افغانستان از سوی روسیه اطلاعی نداده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مبنی بر همکاری مخفیانه روسیه با گروه طالبان کذب و بی ‌اساس است و افزود، که سرویس‌ های اطلاعاتی آمریکا که به ضربه زدن به رئیس جمهور خود ادامه می ‌دهند باید به اظهارات او در این باره نیز توجه کنند.

همزمان ذبیح ‌الله مجاهد سخنگوی طالبان، نیز با رد گزارش نیویورک تایمز گفته که اعضای این گروه چنین پیوندی با واحد جاسوسی کشور دیگر ندارند و این گزارش صحت ندارد. وی معتقد است که چنین ادعاهایی برای بدنام کردن طالبان است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала