موشک جدید کره شمالی با قابلیت رسیدن به خاک آمریکا

© AP Photo / Ahn Young-joonموشک جدید کره شمالی با قابلیت رسیدن به خاک آمریکا
موشک جدید کره شمالی با قابلیت رسیدن به خاک آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
رسانه‌ ها گزارش دادند که کره شمالی در رژه نظامی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد حزب کارگران کره از موشک قاره ‌پیمای "هواسونگ-15" رونمایی می کند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه «ساندی تایمز» انگلیس در گزارشی ادعا کرده تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد کره شمالی خود را برای نمایش بهترین سلاح‌هایش در رژه نظامی ۱۰ اکتبر (۱۹ مهر) به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد حزب کارگران کره آماده می‌کند و احتمالاً موشک قاره‌پیمای "هواسونگ-۱۵" خود را که مدت هاست درباره آن نگرانی وجود دارد، در این مراسم به نمایش خواهد گذاشت.

ساندی تایمز نوشت؛ در تصاویری که محل آمادگی برای رژه را نشان می‌دهد، نصب سازه‌های بزرگ موقتی دیده می‌شود که می‌توانند جدیدترین و بزرگترین موشک‌های دوربرد این کشور را پنهان کنند.

​در گزارش ‌ها به نقل از ناظران کره شمالی نقل شده که هواسونگ-۱۵ نوع جدید سیستم تسلیحات موشکی بالستیک قاره ‌پیماست که آمریکا معتقد است می‌تواند به هر نقطه از این کشور برسد.

به نوشته اسپوتنیک، کره شمالی هواسونگ-۱۵ را که بنابر تخمین‌ها تا مسافت ۱۳ هزار کیلومتری قابل شلیک است، در نوامبر سال ۲۰۱۷ آزمایش کرد. سال گذشته در ارزیابی‌های نیروهای آمریکایی مستقر در کره‌ جنوبی اذعان شد که موشک بالستیک قاره‌ پیمای هواسونگ-۱۵ می‌تواند هر نقطه‌ای از آمریکا را هدف قرار دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала