گزارش و تحلیل

واکنش حقوق بشری ایران به توافق اسراییل و دو کشور عربی

© Photo / Courtesy of Saman Niyaziمهندس سامان نیازی ، معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین الملل
مهندس سامان نیازی ، معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین الملل  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مهندس سامان نیازی ، معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین الملل در رابطه با توافق اسراییل و امارات عربی متحده و بحرین به خبرگزاری اسپوتنیک در تهران چنین گفت:

"عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی مسئله جدیدی نیست ،  حقارت و رسوایی که اکنون عیان شده است.

نمایش های مضحک ، شاید برای سران مرتجع بعضی از دولت های به اصطلاح اسلامی جذابیت داشته باشد ، اما سران منفور امارات و بحرین در واقع با شیب تند در مسیر اضمحلال قدم بر می دارند ،این اقدامات نابخردانه نه تنها تاثیری در عظم محور مقاومت برای رسیدن به آرمان مقدس آزادی قدس شریف ندارد ، بلکه دست محور مقاومت برای دفاع از حقوق ملت فلسطین باز تر شده و تکلیف امت اسلامی را با جریان نفاق روشن میکند."

وی افزود : " تلاش کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا برای جلب نظر صهیونیست ها و لابی آن ها در بحبوحه انتخابات ، امری سنتی است و البته ترامپ با عملکرد خود و وضعیتش در کورس رقابت ،  دولتمردان سبک مغز و بی هویت بعضی از کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس را نیز با خود همراه می کند که همراهی آن ها هیچ دستاوردی برای آن ها ندارد و بیشتر همان نقش گاو شیرده را دارند".

بگفته آقای مهندس نیازی :" ترامپ به دنبال به دست آوردن دل صهیونیست ها برای حمایت و همچنین استفاده تبلیغاتی برای مصرف داخلی است، اما خائنین به آرمان بزرگ امت اسلامی ، آبروی نداشته خود را خرج احمق های درجه یک کردند.

ترامپ کاملا می داند که هرجای عالم باشد ، از انتقام خون حاج قاسم و یارانشان به دست محور مقاومت ، خلاص نمیشود و کابوس قصاص و اقدام متقابل ، وی را دچار روانپریشی کرده و این کابوس مرگبار حتی اگر دیگر رئیس جمهور نباشد ، رهایش نخواهد کرد".

معاون بین الملل موسسه صلح زیبا افزود: " ترامپ این را نیز می داند که رژیم صهیونیستی در تاریخی ترین وضعیت ضعف و حقارت است به گونه‌ای که حتی از بالن های آتش زای جوانان قلسطین ترس دارد و از مقابله با آن عاجز است.

ابراز خرسندی آمریکا از کمک عربستان به عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
علنی شدن رابطه نامشروع کهنه

بی شک نمایش عروسکی توافق دو قبیله که صرفا حاکمیت را به زور تصرف کرده اند با رژیم صهیونیستی ، جوشش غیرت عربی اسلامی را به همراه خواهد داشت".

وی همچنین گفت: "محور مقاومت از عراق سوریه لبنان تا فلسطین  مدافعین راستین حقوق بشر هستند و زین‌پس با دستی باز تر به مقابله با رژیم روبه زوال صهیونیستی خواهند پرداخت.

از وعده راستین رهبر انقلاب حضرت امام آیت الله خامنه ای که فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید ، ۵ سال می گذرد و مطمئن هستیم این وعده راستین تحقق خواهد یافت و کمتر از ۲۰ سال دیگر این غده سرطانی کودک کش از روی نقشه محو خواهد شد".

آقای نیازی افزود: " موشک های جمهوری اسلامی ایران ازجمله سجیل ، درفاصله ۷ دقیقه  تل‌آویو و حیفا را به مخروبه ای تبدیل خواهند کرد.

 جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رویکرد راهبردی ، نگاه انسانی ، الهی و حقوق بشری است که برای حفاظت از جان انسانهای بی گناه و زنان و کودکان ساکن در فلسطین اشغالی و حق حیات آنها ارزش قائل است و با صبر استراتژیک  تاکنون از این قابلیت بزرگ موشکی و نظامی استفاده نکرده است".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала