سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی به ادعای آمریکا واکنش داد

پرچم آفریقای جنوبی
پرچم آفریقای جنوبی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی در مصاحبه ای، درباره طرح ایران برای ترور سفیر آمریکا در "پرتوریا" اظهار شگفتی و بی اطلاعی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، روز دوشنبه لونا انجیکنگلله سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی، نسبت به نسبت به ادعای مطرح شده از سوی مقام ایالات متحده واکنش نشان داد و گفت: تازه امروز صبح از این گزارش با خبر شدیم.

واکنش ایران به اتهام سوء قصد علیه سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی - اسپوتنیک ایران
واکنش ایران به اتهام سوء قصد علیه سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی

انجیکنگلله در گزارش نشریه پولیتیکو در مورد طرح ایران برای ترور سفیر آمریکا در پرتوریا اظهار شگفتی و بی اطلاعی کرد.

به گفته وی، نالدی پاندور وزیر همکاری و روابط بین الملل آفریقای جنوبی احتمالا بیانیه‌ای را در خصوص کذب بودن این ادعا صادر خواهد کرد.

نشریه پولتیکو به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا و مقامات نزدیک به دولت آمریکا مدعی شده است که جمهوری اسلامی ایران همچنان در تلاش برای گرفتن انتقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی است.

این رسانه آمریکایی به نقل از منابع ناشناس مدعی شده که تهران با هدف گرفتن انتقام ترور سردار سلیمانی قصد ترور لانامارکس سفیرآمریکا در آفریقای جنوبی را داشته است.

لانامارکس طراح کیف و کفش است که در حال حاضر به عنوان سفیر ‌آمریکا در آفریقای جنوبی فعالیت می‌کند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران هم ظهر امروز ادعای آمریکایی‌ها در این مورد را رد کرد و گفت: چنین ادعاهای بی‌ اساسی بخشی از کارزار ضد اطلاعاتی دولت  ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران است.

خطیب زاده اضافه کرد: تمسک رژیم ایالات متحده به اتهام‌ زنی و دروغ‌ پردازی ضدایرانی در آستانه انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا و همزمان با فشارهای این رژیم برای سوءاستفاده از سازوکارهای شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف افزایش فشار بر مردم ایران امری قابل پیش‌بینی بود.  

به گفته خطیب ‌زاده، چنین اقدامات و خبرسازی‌هایی که احتمالا در آینده نیز ادامه خواهد یافت، قطعا بی‌نتیجه خواهد ماند و به فهرست بلند ناکامی‌های مداوم واشنگتن در تقابل با جمهوری اسلامی ایران خواهد افزود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: جمهوری اسلامی همانگونه که بارها اعلام کرده است، پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد و این اقدام تروریستی را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند.  

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала