نشنال اینترست نسبت به نزدیکی روابط روسیه و چین هشدار داد

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویرنشنال اینترست نسبت به نزدیکی روابط روسیه و چین هشدار داد
نشنال اینترست نسبت به نزدیکی روابط روسیه و چین هشدار داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نشریه نشنال اینترست با اشاره به نزدیکی روابط روسیه و چین، آن را برای ایالات متحده خطرناک خواند.

به گزارش اسپوتنیک، داگ بانداو، کارشناس نشنال اینترست، تقویت روابط بین روسیه و چین تهدیدی بزرگ برای ایالات متحده دانست.

به گفته وی، پس از آغاز جنگ اقتصادی غرب علیه روسیه، پکن و مسکو روابط خود را به سطح بالاتری منتقل كردند. همزمان، دولت های دو کشور به همگرایی ادامه می دهند. در ماه آگوست، شی جین پینگ رهبر چین از روسیه و چین خواست با سلطه و یک جانبه گرایی مخالفت کنند.

وزیر خارجه امریکا چین را خطرناک تر از روسیه می داند - اسپوتنیک ایران
وزیر خارجه امریکا چین را خطرناک تر از روسیه می داند

بانداو در این مورد گفت؛ "شما خود می توانید حدس بزنید كه منظور او چه بوده است." 

نویسنده این نشریه به روابط فزاینده نزدیک دو دولت در حوزه نظامی اشاره کرد. روسیه و چین در کنار هم، وزنه تعادل قابل توجهی برای جاه طلبی های ایالات متحده هستند.

وی گفت: "اکنون حتی حامیان سرسخت برتری بی رقیب آمریکا نیز از همکاری دومین اقتصاد بزرگ جهان و دومین ارتش قوی جهان نگران هستند."

باندو ابراز عقیده كرد كه رهبران آمریكا باید با سیاستمداران روسی پشت میز مذاكره بنشینند و به دنبال سازشهایی باشند كه مناسب هر دو طرف باشد. به عنوان مثال، ایالات متحده ممکن است پایان دوره گسترش ناتو را اعلام کند. با این حال، این کارشناس معتقد است که هدف واشنگتن نباید این باشد که روسیه متحد ایالات متحده شود، بلکه از اینکه متحد چین باشد جلوگیری کند.

بانداو نتیجه گیری كرد: "سیاستمداران آمریكایی باید بدانند كه روسیه منافع خاص خود را دارد كه بدون توجه به خواست واشنگتن آنها را دنبال خواهد كرد."

در خاتمه این مقاله، این متخصص نتیجه گیری کرد كه ایالات متحده و اروپا باید برای یک رابطه متمدن و شراکتی با روسیه تلاش كنند، زیرا چنین رویكردی از نظر تقویت امنیت ایالات متحده سود بیشتری نسبت به جنگ سرد دیگر خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала