ترامپ: آمریکایی‌ها بهتر است دو بار رای بدهند

© AFP 2022 / Jim Watsonترامپ: آمریکایی‌ها بهتر است دو بار رای بدهند
ترامپ: آمریکایی‌ها بهتر است دو بار رای بدهند - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیا شیوه غیرحضوری رأی‌گیری پُستی آنگونه که دموکرات‌ها می‌گویند بی‌عیب و نقص است؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از«واشنگتن پست»، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، در یکی از عجیب‌ترین اظهارات خود، به مردم کشورش پیشنهاد داد که در انتخابات پیش رو، دو بار رأی بدهند.

وی این اقدام را آزمونی برای صحت اعتبار رأی‌گیری پُستی عنوان کرده که به زعم وی جز فساد و تقلب، ارمغان دیگری برای ایالات متحده به همراه ندارد. توجیه رئیس‌جمهور آمریکا این است که اگر شیوه غیرحضوری رأی‌گیری پُستی آنگونه که دموکرات‌ها می‌گویند بی‌عیب و نقص است، چنانچه فردی از طریق آن اقدام به ارسال رأی کند، به طور خودکار قادر نخواهد بود که در روز انتخابات، به طور حضوری رأی خود را به صندوق بیندازد.

خطیب مسجدی در عربستان به خاطر پستی درباره کرونا برکنار شد - اسپوتنیک ایران
خطیب مسجدی در عربستان به خاطر گذاشتن پستی درباره کرونا برکنار شد

ترامپ بارها مدعی شده که دموکرات‌ها قصد دارند با توسل به شیوه‌های غیرحضوری رأی‌گیری، نتیجه انتخابات را به نفع خود دستکاری کنند. در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ، اتحادیه آزادی‌های مدنی خطاب به مردم هشدار داد که پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا غیرقانونی است و نباید به سخنان وی توجه کرد.

ویلیام بار دادستان کل آمریکا در دفاع از ترامپ مدعی شد:« نمی‌دانم قوانین رأی‌گیری در هر ایالت چگونه است؛ اما رأی‌گیری پستی فسادخیز و به منزله بازی با آتش است».

البته، رأی‌گیری پستی امر تازه‌ای در آمریکا محسوب نمی‌شود و حتی در انتخابات ۲۰۱۶ نیز که نتیجه به نفع ترامپ تمام شد؛ از هر چهار رای‌دهنده، یک نفر به صورت پستی رأی داده بود. اما مشکل آنجاست که اکثر افرادی که از این شیوه رأی‌گیری استقبال می‌کنند؛ از حزب دموکرات هستند و به هر حال بالا رفتن سطح مشارکت دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰، به نفع ترامپ جمهوریخواه نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала