مسدود شدن بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن چینی در هند

© Pixabayمسدود شدن بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن چینی در هند
مسدود شدن بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن چینی در هند - اسپوتنیک ایران
Telegram
در پی ادامه درگیری‌های مرزی چین و هند، مقامات هند بار دیگر بیش از ۱۰۰ به دنبال تداوم درگیری‌های مرزی چین و هند، مقامات هندی مجدداً بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن چینی را در این کشور مسدود کردند. را در این کشور مسدود کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انگجت، اولین دور مسدود کردن اپلیکیشن‌های تلفن همراه ساخت چین در هند در ماه ژوئن آغاز شد. در آن زمان و به دنبال اولین درگیری مرزی دو طرف که به کشته شدن چندین سرباز هندی منجر شد، دهلی نو ۵۹ اپلیکیشن مشهور چینی را در هند از دسترس خارج کرد که از جمله آنها می‌توان به تیک تاک، وی چت، بایدو، کیو کیو و غیره اشاره کرد.

چین، هند را به نقض حاکمیت در منطقه مرزی متهم کرد
 - اسپوتنیک ایران
چین، هند را به نقض حاکمیت در منطقه مرزی متهم کرد

روز گذشته وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک هند از مسدود شدن ۱۱۸ اپلیکیشن دیگر چینی خبر داد. هدف از این کار کمک به حفظ تمامیت ارزی و یکپارچگی هند، دفاع از این کشور و حفظ امنیت آن اعلام شده است.

یکی از اپلیکیشن‌های مسدود شده، بازی PUBG Mobile است که توسط شرکت چینی تنسنت تولید شده است. همچنین سه اپلیکیشن علی بابا به نام‌های علی پی، تائوبائو و یوکو هم از دسترس خارج شده‌اند. بازی PUBG Mobile در هند بسیار محبوب است و ماهانه ۴۰ میلیون هندی از آن استفاده می‌کنند.

مقامات هندی مدعی هستند که برخی اپلیکیشن‌های چینی اطلاعات خصوصی کاربران را رصد می‌کنند و آنها را بر روی سرورهایی در خارج از هند ذخیره می‌کنند. این در حالی است که ادعاهای مشابه آمریکا در مورد اپلیکیشن‌های چینی هرگز ثابت نشده است.

در عین حال وزارت فناوری اطلاعات هند اعلام کرده این شرکت قصد دارد به تولید و استفاده از اپلیکیشن‌های هندی روی آورد و از میزان استفاده از اپلیکیشن‌های خارجی تا حد امکان بکاهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала