حکم اعدام برای ۷ تبعه سعودی متهم به انفجار مسجد شیعیان

© Sputnik / Alexandr Uriev / ورود به گالری تصاویرحکم اعدام برای ۷ تبعه سعودی متهم به انفجار مسجد شیعیان
حکم اعدام برای ۷ تبعه سعودی متهم به انفجار مسجد شیعیان - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه ویژه کیفری ریاض برای هفت نفر از متهمان به دست داشتن در انفجار مسجد شیعیان در استان الاحساء در سال ۲۰۱۴، حکم بدوی اعدام صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از الشرق الاوسط، دادگاه ویژه کیفری ریاض روز سه شنبه برای هفت نفر در خصوص پرونده انفجار مسجد استان شیعه نشین استان الاحساء واقع در شرق عربستان در سال ۲۰۱۴، حکم اعدام صادر کرد.

 پادشاه عربستان   - اسپوتنیک ایران
برکناری مقامات وزارت دفاع در عربستان

بنا به این گزارش، دادگاه کیفری ریاض در صدور این احکام اولیه، همچنین سه متهم را ممنوع الخروج کرده و سه نفر دیگر را به تحمل ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

در این حکم بدوی آمده که جرم محکومان، انجام حمله مسلحانه به مسجد امام رضا در شهرک "الدالوه" استان الاحساء در نوامبر سال ۲۰۱۴، قتل عمد یک شهروند سعودی و سرقت خودروی وی برای استفاده در عملیات تروریستی و همچنین خرید یک تن مواد منفجره نیترات از یمن است.

در حادثه انفجار و تیر اندازی مسجد امام رضا در استان شیعه نشین الاحساء واقع در شرق عربستان، هفت نمازگزار شهید و چندین نفر هم زخمی شدند.

دولت سعودی هر ساله شمار زیادی از مخالفان خود را پس از متهم کردن آنها به دست داشتن در اقدامات تروریستی، سرکوب و زندانی و یا اعدام می ‎کند و برجسته ‎ترین مورد آن، اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی سرشناس شیعی این کشور  است که چند سال پیش به اتهام تلاش برای انجام اقدامات تروریستی، صورت گرفت.

عربستان سعودی، روز دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه ۲۰۱۴ در بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار نفر از شخصیتهای شیعی‌ عربستان و در رأس آنها شیخ نمر باقر النمر را به ‌اتهام واهی اقدامات تروریستی اعدام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала