ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بانک جهانی میزان خسارت وارد شده بر اثر انفجار در بندر بیروت را اعلام کرد

© Sputnikبانک جهانی میزان خسارت وارد شده بر اثر انفجار در بندر بیروت را اعلام کرد
بانک جهانی میزان خسارت وارد شده بر اثر انفجار در بندر بیروت را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
انفجاری که در تاریخ 4 اوت در بندر بیروت رخ داد باعث تخریب صد ها خانه و اتومبیل شد و خسارات جانی و مالی فراوانی به جا گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه ای بی سی نیوز آمریکا، براساس گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی با همکاری سازمان ملل و اتحادیه اروپا،‌ این فاجعه در شرایطی سخت رخ داد زیرا لبنان با بحران‌های اقتصادی و اجتماعی عمیقی به دلیل ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کرد. طبق این گزارش، انفجار بندر بیروت منجر به خسارات اقتصادی بین 6.7 تا 8.1 میلیارد دلار شده است.

شمار قربانیان انفجار بندر بیروت به 190 نفر افزایش یافت - اسپوتنیک ایران
شمار قربانیان انفجار بندر بیروت به 190 نفر افزایش یافت

در گزارش بانک جهانی آمده است: خسارات کلی وارده به خانه‌ها و ساختمان‌های لبنان در نتیجه انفجار بین 3.8 میلیارد دلار تا 4.6 میلیارد دلار است. در بخش‌های اجتماعی بخش مسکن و فرهنگ بیشترین خسارات را دیده‌ و خساراتی بین 1.9 میلیارد دلار تا 2.3 میلیارد دلار را متحمل شده‌اند. بانک جهانی همچنین میزان خسارات بخش اقتصادی را بین 2.9 میلیارد دلار تا 3.5 میلیارد دلار برآورد کرده است.

نیازها برای جبران و بازسازی بخش دولتی برای برهه زمانی 2020 تا 2021 بین 1.8 میلیارد دلار تا 2.2 میلیارد دلار است، در حالی‌که تا قبل از پایان سال جاری میلادی به 760 میلیون دلار نیاز است.

این گزارش به کمک‌های بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های ویژه اشاره کرده که برای بهبود وضعیت، جبران و بازسازی فراگیر ضروری هستند.

گفته شده که انفجار بندر بیروت ناشی از حدود 3000 تن ماده نیترات آمونیوم بوده که از سال 2014 در بندر بیروت ذخیره شده بود که منجر به مرگ 190 تن و زخمی شدن بیش از 6500 تن و نیز آوارگی حدود 300 هزار تن و نابودی بخش اعظم بندر بیروت و محله‌های این شهر به طور کامل شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала