هرگز این غذاها را به صورت خام نخورید

© Flickr / Mr.TinDCهرگز این غذاها را به صورت خام نخورید
هرگز این غذاها را به صورت خام نخورید  - اسپوتنیک ایران
Telegram
متخصصان تغذيه کارشناسان لیستی از محصولات خوراکی که خوردن خام آنها می تواند برای سلامتی مضر باشد را منتشر نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، نسخه ترکی مجله صباح با استناد به نظرات کارشناسان لیستی از محصولاتی منتشر کرده اند که خوردن خام انها برای سلامتی مضر باشد.

محققان توانستند ژنی که باعث لاغری می شود را پیدا کنند - اسپوتنیک ایران
محققان توانستند ژنی که مانع از لاغری می شود را پیدا کنند

در این مقاله خاطرنشان می شود که امروزه رژیم غذایی خام به یکی از روندهای مد و جنبه های یک سبک زندگی سالم تبدیل شده است. با این حال ، همه غذاهای خام سالم نیستند. برخی از آنها می تواند به سلامت بدن اسیب برساند.
اول از همه ، خوردن کالباس ها به صورت خام توصیه نمی شود. این محصولات ممکن است حاوی لیستریا ، یک باکتری خطرناک باشند که می تواند دستگاه گوارش را مختل کرده و باعث مسمومیت شود.
لوبیا در بین محصولات خام خطرناک در جایگاه دوم قرار دارد. این حبوبات غالباً حاوی مواد سمی مضر هستند که فقط با قرار گرفتن در معرض حرارتی از بین می روند. بدون پخت و پز کامل ، لوبیا همچنین می تواند دستگاه گوارش را مختل کند.
میگو و سیب زمینی خام نیز برای سلامتی مضر هستند. ميگو اغلب حاوی سموم دفع آفات هستند.
هنگام صحبت از سیب زمینی ، باید به شرایط نگهداري آن توجه کنید. به طور کلی سیب زمینی گیاه کاملاً بی خطر است، اما اگر بعد از مدت طولانی ذخیره جوانه زنی شروع به جوانه زنی کند، باکتری هایی که روی جوانه ها تشکیل می شوند، وارد غده سیب زمینی می شوند و حتی اگر جوانه ها قطع شود، در آن غده قرار می گیرند.
 
کارشناسان توصیه می کنند از خوردن قارچ ، ریواس ، شاخه های بامبو به صورت خام نيز پرهيز کنيد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала