پیدایش تروریست ها در مناطق تحتت کنترل آمریکا در سوریه

© Sputnik / Mikhail Alaeddin / ورود به گالری تصاویرپیدایش تروریست ها در مناطق تحتت کنترل آمریکا در سوریه
پیدایش تروریست ها در مناطق تحتت کنترل آمریکا در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
دسته هایی از ستیزه جویان در سرزمین های تحت اشغال آمریکا در مرکز سوریه پر می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، اکثر ستیزه جویان پس از به اصطلاح "عفو" توسط "منطقه خودمختار شمال شرقی سوریه" تحت کنترل ایالات متحده در منطقه ظاهر شدند.

تیراندازی به سمت نیروهای گشت روسی- ترکی در سوریه زخمی بر جای گذاشت
 - اسپوتنیک ایران
تیراندازی به سمت نیروهای گشت روسی- ترکی در سوریه زخمی بر جای گذاشت

نماینده گروه روسی در سوریه گزارش داد: دسته های پراکنده داعش در "بیابان سفید" با شبه نظامیانی که در جنوب و جنوب شرقی سوریه در مناطق تحت اشغال آمریکا در منطقه "التنف" و "ترانس فرات" سوریه تحت آموزش ویژه قرار گرفته اند، پر می شوند.

در این پیام آمده است: طی یک ماه گذشته، در منطقه به اصطلاح "بیابان سفید" در بخش مرکزی جمهوری سوریه، افزایش قابل توجهی از فعالیت افراد متشکل از اعضای سابق داعش وجود دارد.

شبه نظامیان با خرابکاری در ارتباطات حمل و نقلی و اقدامات خرابکارانه در تأسیسات صنعت نفت و گاز سوریه، با حمله به گشت ها و پستهای ارتش سوریه، وضعیت را در منطقه بی ثبات می کنند.

در این بیانیه آمده است: به عنوان مثال، در ۱۸ آگوست، ولادیمیر گلادکیخ مشاور ارشد نظامی روس، بر اثر انفجار یک دستگاه انفجاری بداهه کاشته شده توسط تروریست ها در استان دیرالزور درگذشت.

با اقدامات آنها، تروریست ها روند بازسازی اقتصادی-اجتماعی سوریه و برقراری روابط بین قبایل محلی عربی و دمشق را مختل می کنند. این وضعیت در درجه اول برای ایالات متحده مفید است و به آنها اجازه می دهد حضور خود را در شرق سوریه توجیه کنند.

برای مقابله با تروریست ها، نیروهای دولتی سوریه و نیروهای هوایی روسیه تلاش های خود را برای شناسایی شبکه ای از اشیاء شبه نظامی پوشانده در "بیابان سفید" متمرکز کرده اند.

در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ آگوست، با مشارکت مستقیم مشاوران نظامی روسیه، نیروهای دولتی سوریه برای عملیاتی کردن مقیاس بزرگ برای شکستن تشکل های تروریستی آماده و انجام دادند.

حملات هوایی نیروهای هوایی روسیه و نیروی هوایی سوریه، آتش توپخانه و اقدامات گروه های شناسایی و جستجوی ویژه در "بیابان سفید" ۳۲۷ شبه نظامی را خنثی کرد، ۱۳۴ پناهگاه، ۱۷ پاسگاه دیدبانی، ۷ انبار با مواد مادی و ۵ انبار زیرزمینی سلاح و مهمات را منحل کرد.

عملیات پاکسازی "بیابان سفید" برای پاکسازی بقایای گروه های تروریستی، تا نابودی کامل گروه های مسلح تحت کنترل آمریکا که در آنجا فعالیت می کنند، ادامه خواهد یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала