شناسایی ۲۲۱۳ مبتلای جدید کرونا و فوت ۱۲۵ نفر در ایران

CC BY 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / M.Hasan Zarifmanesh / شناسایی ۲۲۱۳ مبتلای جدید کرونا و فوت ۱۲۵ نفر در ایران
شناسایی ۲۲۱۳ مبتلای جدید کرونا و فوت ۱۲۵ نفر در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از شناسایی ۲۲۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با اعلام این خبر افزود: از دیروز تا امروز ۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱ هزار و ۵۹ نفر از آنها بستری شدند.

غلامحسین اسماعیلی - اسپوتنیک ایران
موج دوم ویروس کرونا و مرخصی ۹۵ هزار زندانی در ایران

وی با بیان این که مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۳۶۳ هزار و ۳۶۳ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۹۰۱ نفر رسید.

دکتر لاری با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون ۳۱۳ هزار و ۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود: ۳۸۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تا کنون سه میلیون و ۸۸ هزار و ۳۱۳ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۱۰ شهرستان کشور در وضعیت هشدار قرار دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала