بازداشت منتشرکنندگان سوالات کنکور در ایران

© Photo / IRNAبازداشت منتشرکنندگان سوالات کنکور در ایران
بازداشت منتشرکنندگان سوالات کنکور در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی سازمان سنجش ایران در خصوص تصاویر منتشرشده از سؤالات کنکور که در آنها ادعاشده سوالات لو رفته است، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش ایران درباره تصاویری که در فضای مجازی منتشر و در آنها ادعا شده که سوالات لو رفته است، گفت: حفاظت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه های امنیتی - انتظامی در استان فارس و یکی از استان های غربی دوتیم که مشخصا جهت ارسال عکس از سوالات و حوزه های امتحانی برنامه ریزی کرده بودند را دستگیر کرده و تحویل مقامات ذی ربط داده اند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش ایران ادامه داد: همچنین طبق بررسی های انجام شده، در حوزه های برگزاری کنکور امروز در تهران نیز دونفر متخلف شناسایی شده اند که به زودی دستگیر خواهند شد.

وی ادامه داد: براساس بررسی های به عمل آمده اصولا هدف این افراد از ارسال عکس، تقلب نیست بلکه القای شبهه در سلامت و امنیت آزمون بوده است. 

وی تاکید کرد: سازمان سنجش بر اساس بررسی های فنی و دقیق اعلام می کند تمامی کلیدهای سئوالات منتشر شده در فضای مجازی تا امروز جعلی و باهدف کلاهبرداری بوده است و هیچ کدام با جواب ها و کلیدهای منتشر شده از سوی این سازمان مطابقت ندارد. داوطلبان جهت اطمینان بیشتر می توانند روز دوشنبه کلیدهای منتشر شده در سایت سازمان سنجش را با این کلیدها و نوع دفترچه ها مقایسه کنند تا کذب بودن آنها برایشان محرز شود.

آزمون امروز برای ۱۳۵ هزار و ۸۶۱ داوطلب گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و ۳۱۰ هزار و ۹۵۹ داوطلب گروه آزمایشی علوم انسانی از ساعت ۸ صبح امروز پنج شنبه ۳۰ مرداد ماه در ۷۷۷ حوزه امتحانی سراسر ایران برگزار شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала