حمایت عربستان از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

CC0 / Pixabay/apriltan18 / حمایت عربستان از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
حمایت عربستان از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
کابینه وزیران عربستان سعودی با متهم کردن ایران به مداخله در امور منطقه اعلام کرد از هر اقدام بین‌المللی که به متوقف کردن ایران در منطقه منجر شود، حمایت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، در ادامه همراهی برخی کشورهای عربی منطقه غرب آسیا با سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا، عربستان بامداد چهارشنبه بار دیگر خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، کابینه وزیران این کشور شامگاه سه‌شنبه با حضور «سلمان بن عبدالعزیز» شاه  عربستان تشکیل جلسه داده و از جامعه بین‌المللی خواست نگذارد تحریم تسلیحاتی ایران منقضی شود.

بر این اساس، کابینه رژیم سعودی با اتهام‌ زنی به جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد: «لغو هرگونه محدودیت تسلیحاتی بین‌المللی از ایران، خواه شامل تسلیحات متعارف باشد خواه نامتعارف، منجر به ویرانی و افزایش درگیری‌ها در منطقه می‌شود».ریاض با ادعای اینکه منطقه غرب آسیا از مداخلات ایران رنج کشیده، تصریح کرد: «کابینه سعودی ازهر اقدام بین‌المللی که به متوقف کردن «خرابکاری‌های ایران در منطقه منجر شود، حمایت می‌کند».

 رد قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران، ضربه ای دیگر به اقتدار آمریکا
 - اسپوتنیک ایران
رد قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران، ضربه ای دیگر به اقتدار آمریکا

یادآور می شود تلاش‌های روز جمعه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل با شکست مواجه شد. پس از آشکار شدن نتایج آرای اعضای شورای امنیت سازمان ملل در عصر جمعه (به وقت نیویورک) مشخص شد که تنها آمریکا و جمهوری دومینیکن به این قطعنامه رای مثبت داده‌اند.

انگلیس، فرانسه و آلمان و هشت کشور دیگر شورای امنیت سازمان ملل به این قطعنامه رای ممتنع داده و روسیه و چین نیز با این قطعنامه ابراز مخالفت کردند.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا هم بعد از شکست این قطعنامه بیانیه‌ای صادر کرد و گفت این کشور به تلاش خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران ادامه خواهد داد.

پومپئو بامداد چهارشنبه نیز با نقل قول جملات «جان کری» وزیر خارجه دولت پیشین کاخ سفید، مدعی شد واشنگتن می‌تواند تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را که ذیل برجام لغو شده بود، بازگرداند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала