موسوی: دیپلماسی فعال ایران آمریکا را دوباره شکست داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سید عباس موسوی
سید عباس موسوی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه ایران پس از رای شورای امنیت در مخالفت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا ابراز داشت: در ۷۵ سال گذشته سابقه نداشته آمریکا تا این حد منزوی شود.

به گزارش اسپوتنیک، سید عباس موسوی روز شنبه در واکنش به شکست تاریخی آمریکا در برابر ایران در صفحه توییتری خود نوشت: در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل سابقه نداشته است که آمریکا تا این حد منزوی باشد. به ‌رغم همه سفرها، فشارها و دوره ‌گردی‌ها، آمریکا توانست فقط یک کشور کوچک را با خود همراه کند.

​سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: دیشب دیپلماسی فعال ایران کنار استحکام حقوقی برجام آمریکا را برای چندمین بار در شورای امنیت شکست داد.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران عصر جمعه با  ۱۱ رأی ممتنع (بلژیک، استونی، فرانسه، آلمان، اندونزی، نیجر، سنت ‌ویسنت، آفریقای جنوبی، تونس، انگلیس و ایرلند شمالی و ویتنام)، ۲ رأی موافق آمریکا و جمهوری دومینیکن و ۲ رأی مخالف روسیه و چین به تصویب نرسید.

مجید تخت ‌روانچی نماینده ایران در سازمان ملل بعد از شکست‌ آمریکا در شورای امنیت به ایرنا گفت: رأی امروز نه‌تنها پروژه آمریکا را در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با شکست مواجه کرد بلکه نشان داد که همراهی جامعه بین‌الملل با سوءاستفاده از قطعنامه ۲۲۳۱ که می‌خواهد در چارچوب آن از مکانیسم ماشه استفاده کند، چقدر مقبولیت دارد. این رأی خود نشان ‌دهنده انزوای آمریکا در استفاده از این مکانیسم بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала