تاکید سفیر ایران در روسیه به استقبال از واکسن کرونا روسیه

© Sputnikتاکید سفیر ایران در روسیه به استقبال از واکسن کرونا روسی
تاکید سفیر ایران در روسیه به استقبال از واکسن کرونا روسی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر ایران در مسکو اعلام کرد که جامعه جهانی باید از موفقیت های روسیه در زمینه واکسن کرونا استقبال کند.

به گزارش اسپوتنیک، كاظم جلالى سفير ايران در روسيه امروز پنجشنبه گفت: ایران از موفقیت و دستاوردهای روسیه در زمینه تولید واکسن کرونا استقبال می کند و معتقد است جامعه جهانی نیز باید از آن استقبال نماید.

كاظم جلالى در این خصوص به "اسپوتینک" گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری اقدام به انجام پژوهش و تحقیق در خصوص تولید واکسن و این ویروس نمود و یکی از همکاریهایی که از ابتدای شیوع این بیماری بین ایران و روسیه شکل گرفت همکاری در این زمینه بوده و از اینکه روسیه توانسته در این خصوص به موفقیتهایی دست یابد نه تنها ما بلکه معتقدیم جامعه جهانی باید از آن استقبال نماید. جمهوری اسلامی ایران از هر گونه دست آوردی و توسط هر کشوری که منتج به یافتن واکسن و یا داروی رفع این ویروس مرگبار شود استقبال می کند.

پیش از این وزارت بهداشت روسیه در تاریخ ۱۱ اوت اولین واکسن ضد کرونای جهان را با نام «اسپوتنیکV» ثبت کرد. این واکسن توسط انستیتوی علمی تحقیقاتی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالئی به طور مشترک با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تهیه شده است. صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با شرکایش ۴ میلیارد روبل برای تولید واکسن ضد کرونا در روسیه سرمایه گذاری کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала