ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

ارزیابی سازمان جهانی بهداشت از امکانات روسیه در جهت ایجاد واکسن کرونا برای کل جهان

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرارزیابی سازمان جهانی بهداشت از امکانات روسیه در جهت ایجاد واکسن کرونا برای کل جهان
ارزیابی سازمان جهانی بهداشت از امکانات روسیه در جهت ایجاد واکسن کرونا برای کل جهان - اسپوتنیک ایران
سازمان جهانی بهداشت، فدراسیون روسیه را دارای توانایی‌های فنی لازم برای ایجاد داروی با كیفیت دانست.

به گزارش اسپوتنیک، رعنا حاجه، مدیر اجرایی برنامه‌های دفتر سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه روز چهارشنبه اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت هنوز این آمادگی را ندارد که اعلام کند، آیا می توان از واكسن روسی کرونا در سراسر جهان استفاده كرد یا خیر، اما من یقین دارم كه فدراسیون روسیه از توانایی‌های فنی برای ایجاد دارویی با كیفیت برخوردار است.

حاجه تصریح کرد: واکسن روسی دو مرحله اول را پشت سر گذاشته است و اکنون در مرحله سوم آزمایش است. آنها تمامی آزمایش ها را پشت سر نگذاشته اند، اما تخمین زده می شود که واکسن آماده استفاده محلی، حداقل در روسیه، باشد. ما با مقامات روسیه در تماس مستقیم هستیم و می دانیم که روسیه به طور کلی توانایی های علمی و فنی برای ایجاد واکسن های با کیفیت بالا را دارد. سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر این آمادگی را ندارد که اعلام کند آیا این واکسن دارای پارامترهای لازم برای استفاده در سراسر جهان است یا خیر. اما ما روزانه با فدراسیون روسیه در تماس هستیم.

پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ 11 اوت در نشست اعضای دولت اعلام کرد که واکسن کرونا در روسیه به ثبت رسیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала