پیش‌بینی پایان بحران کرونا

Telegram
بیل گیتس اعلام کرد که در بعضی از کشورها پاندمی کووید تا آخر سال 2021 ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از « Wired»، بیل گیتس اعلام کرد که در بعضی از کشورها ممکن است پاندمی کووید تا آخر سال 2021 به پایان برسد. ضرر اقتصادی پاندمی کرونا تریلیون دلار بوده است اما باید به سیر ساخت واکسن ضد کرونا نیز توجه نمود.

کشورهای پیشرفته می توانند تا پایان سال 2021 بر این ویروس پیروز شوند. و باقی جهان بطور نهایی  تا پایان سال 2022 از شر این بیماری خلاص خواهند شد. در جهان دو واکسن در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. در روسیه و چین با شدت تمام روی ساخت واکسن ضد کرونا کار می کنند.

بیل گیتس اعلام نمود که برای بنیاد بیل و بنیاد طبی گیتس 4 تا 5 ماه وقت برای تست واکسن و جستجوی عوارض جانبی واکسن وقت لازم خواهد بود.

بیل گیتس گفت که اکثر تست های انجام شده در آمریکا بیفایده بودند. انجام این تست ها زمان زیادی می‌برد و تعداد محدودی از شهروندان می توانند از آن‌ها برخوردار شوند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۵ میلیون نفر گذشت - اسپوتنیک ایران
شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала