موسوی: اعتراضات لبنان از خارج تحریک می شود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / موسوی: اعتراضات لبنان از بیرون تحریک می شود
موسوی: اعتراضات لبنان از بیرون تحریک می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که اعتراضاتی که در چند روز گذشته در لبنان صورت گرفته است از بیرون تحریک می شود.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به حادثه لبنان و انفجار بندر بیروت گفت: حادثه لبنان بسیار غم انگیز بود، ریشه های این حادثه در دست بررسی است اما ایران از ساعات اولیه در کنار دولت و ملت لبنان حاضر شد و وزیر امور خارجه و رئیس جمهور با همتایان لبنانی خودشان تماس گرفتند و رئیس جمهور نیز دستور تشکیل یک تیمی متشکل از چند تن از وزرا را دادند.

موسوی عنوان کرد: حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته‌است. اگر برخی کشورهای خارجی برای اهداف سیاسی بخواهند این موضوع را دستاویز کنند، قابل قبول نیست. ملت لبنان رنج دیده است و جا دارد با حفظ آرامش اجازه دهند تا مسئولان به امور رسیدگی کنند و به آمال صدمه دیدگان رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: به این حادثه باید عمیق‌تر نگاه شود و بعد از آن قضاوت شود. برخی کشورها با ریاکاری تلاش کردند با مردم لبنان همدردی کنند. من پیشتر گفتم که اگر برخی کشورها صداقت دارند، تحریم ها علیه مردم لبنان را بردارند. مردم لبنان سرد و گرم چشیده ‌لبنان این موضوع را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: طبیعی است که مردم ناراحت باشند اما به نظر می‌رسد برخی افراد با تحریکات خارجی به دنبال اغراض خاصی هستند که پسندیده نیست. ملت لبنان ملت رنج کشیده ای است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала