انتقاد ایران از اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

© Photo / The Ministry of Foreign Affairs of Iranانتقاد ایران از اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس
انتقاد ایران از اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد، جهت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، در پی خبر منتشره از سوی دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تسلیحاتی ایران و سایر اتهامات باطله از سوی دبیرکل جدید الورود این شورا، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاسف از رویکرد غیرسازنده برخی اعضای این شورا در قبال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متاسفانه به نظر می رسد شورای موسوم به همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده و دبیرخانه شورا نیز با تاثیر از سیاست ها و رفتارهای اشتباه و مخرب برخی اعضای آن، بلندگوی ایران ستیزان شده است.

پادشاهان خلیج فارس خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شدند - اسپوتنیک ایران
پادشاهان خلیج فارس خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شدند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: شورای همکاری خلیج فارس که در اوج ناکارآمدی خود است و اختلافات درونی و سیاست‌‌های غیر واقع بینانه باعث عقیم بودن این شورا شده با این اقدام خود باعث نادیده گرفتن حقایق منطقه و چشم فروبستن به روی واقعیات و اولویت‌‌ها در این شرایط حساس شده است.

موسوی افزود: بیانیه غیرمسئولانه دبیرکل در حالی به صورت یکجانبه و دیکته شده صادر می‌شود که برخی از اعضای شورا حتی در زمان مشکلات اقتصادی، دست از خرید و انباشت سلاح بر نداشته و از بزرگترین خریداران تسلیحات در منطقه و جهان بوده و بدون شک منافع آمریکا نیز به فروش بیشتر تسلیحات به این کشورها با چنین رویکرد و ادعاهای واهی گره خورده است. 

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی ایران در خاتمه اظهار داشت: وضعیت کشتار مردم و کودکان بی دفاع در یمن از مصادیق عینی سیاست های غلط برخی اعضای این شوراست که هر روز با انواع سلاح های غربی و توسط سردمداران همین شورا در مقابل چشم جهانیان قربانی می‌شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала