افزایش وخامت اوضاع در دیرالزور

© Sputnik / Mikhail Alaeddin / ورود به گالری تصاویرتشدید اوضاع در دیرالزور
تشدید اوضاع در دیرالزور - اسپوتنیک ایران
نظامیان روسیه خبر از تشدید اوضاع در بعضی از مناطق دیرالزور سوریه دادند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر شربیتسکی مدیر مرکز روسیه آشتی طرف‌های درگیر در سوریه اطلاع داد که تشدید اوضاع در مناطقی در دیرالزور سوریه مشاهده می‌شود که تحت کنترل نیروهای دولتی قرار ندارند.

به گفته وی، تعدادی از نقاط مسکونی در ساحل شرقی رود فرات تحت کنترل شبه نظامیان قبیله ای عرب قرار دارند که مخالف تشکیلات مسلحانه تحت حمایت آمریکا و نهادهای دولتی هستند.

اهمیت نقش عشایر عربی سوریه در مبارزه با آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
اهمیت نقش عشایر عربی سوریه در مبارزه با آمریکا

شربیتسکی در ادامه افزود:«فرماندهی واحدهای روسیه در سوریه حق دادن پاسخ به حملات شبه‌نظامیان را برای خود محفوظ نگه می‌دارد که تهدیدی برای نظامیان روسیه، سوریه و ساکنان غیرنظامی باشد. شبه‌نظامیان سازمان های تروریستی به آتشباری مواضع نیروهای دولتی سوریه دست می زنند و تلاش می‌کنند با کمک پهپادها و سیستم‌های آتشباری با دامنه گسترده به پایگاه هوایی روسیه در «حمیمیم» حمله کنند».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала