گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و اوکراین

© Sputnik / Siavash Sobhgahi گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و اوکراین
گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و اوکراین - اسپوتنیک ایران
Telegram
در گفتگوی تلفنی امروز وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین نتایج سفر اخیر هیات مذاکره ‌کننده ایرانی به کی یف جهت پیگیری روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای PS752 اوکراین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: در گفتگوی تلفنی امروز وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین نتایج سفر اخیر هیات مذاکره‌ کننده ایرانی به کی یف جهت پیگیری روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی مورد گفتگو قرار گرفت.

اظهار نظر سفیر ایران در کی‌یف درباره گفت‌وگوهای اخیر با طرف اوکراینی - اسپوتنیک ایران
اظهار نظر سفیر ایران در کی‌یف درباره گفت‌وگوهای اخیر با طرف اوکراینی

دو وزیر امور خارجه نشست اخیر هیات‌ های مذاکره‌ کننده را گامی مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کردند با تداوم این مذاکرات و تبادل اطلاعات بین مراجع ذی ‌ربط و ذی‌ صلاح دو کشور این پرونده هرچه سریع ‌تر به صورت رضایت بخش برای مردم دو کشور بالاخص خانواده و بستگان قربانیان این حادثه تاسف بار حل و فصل شود.

در این گفتگوی تلفنی دکتر ظریف بر آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده و بستگان قربانیان این حادثه به عنوان گامی در راستای کاهش غم و اندوه آنان تاکید کرد.

در این تماس تلفنی وزیر امور خارجه اوکراین نیز بر آمادگی طرف اوکراینی برای سفر هیات مذاکره کننده آن کشور به تهران در مهر ماه سال جاری جهت ادامه مذاکرات تاکید کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала