آتش‌سوزی مهیب و آوارگی بیش از هشت هزار نفر در کالیفرنیا

© AFP 2022 / Josh Edelsonآتش‌سوزی مهیب و آوارگی بیش از هشت هزار نفر در کالیفرنیا
آتش‌سوزی مهیب و آوارگی بیش از هشت هزار نفر در کالیفرنیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
آتش‌سوزی گسترده و مهیبی که از روز جمعه هفته گذشته در جنوب کالیفرنیا آغاز شده و همچنان مهار نشده است، حدود هشت هزار نفر را وادار به ترک خانه‌هایشان کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، بیش از هشت هزار نفر از ساکنان منطقه «ریورساید» در جنوب ایالت «کالیفرنیا» روز شنبه به وقت محلی در پی آتش سوزی مهیب که بیش از چهار هزار هکتار را در برگرفته است، مجبور به تخلیه خانه‌های خود شدند.

روزنامه انگلیسی «گاردین» در این خصوص گزارش کرد، آتش‌سوزی گسترده که آتش‌نشان‌های محلی آن را با نام «Apple Fire» معرفی می‌کنند، از روز جمعه هفته گذشته در «چری والی»، محله‌ای در حدود 75 مایلی شرق لس‌آنجلس آغاز شد.

​گزارش رسانه‌های محلی حاکی از آن است که تا غروب روز شنبه به وقت محلی شدت آتش‌سوزی به اندازه‌ای بوده است که دستکم به تخریب یک خانه منجر شده است.

تصاویر ویدئویی که اداره آتش نشانی منطقه ریورساید روز شنبه در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است، دود‌های غلیظی را نشان می‌دهند که بر فراز آسمان یک منطقه کوهستانی پراکنده شده است.

طبق گزارشات وسعت آتش به اندازه‌ای گسترده است که ساکنان دو هزار و 486 خانه که در مجموع هفت هزار و 800 نفر ساکن آن هستند، به دستور مقام‌های محلی مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

طبق اعلام اداره آتش‌نشانی و اداره محافظت از جنگل‌ها، آتش از 700 هکتار به چهارهزار و 125 هکتار گسترش یافت و هنوز مهار نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала