ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شرط ورود مسافران به ایران از طریق مرز هوایی اعلام شد

© REUTERS / Regis Duvignau شرط ورود مسافران به ایران از طریق مرز هوایی اعلام شد
شرط ورود مسافران به ایران از طریق مرز هوایی اعلام شد - اسپوتنیک ایران
شرط ورود مسافران به ایران از طریق فرودگاه امام خمینی، ارائه برگه آزمایش منفی کرونا از کشور مبدا است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا کریمیان، درباره شرایط جدید پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط پاندمی جهانی کرونا افزود: به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کووید 19، همه مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) از تاریخ 15مرداد 1399 (پنجم آگوست 2020) می بایست به هنگام ورود نتیجه منفی آزمایش تشخیص ویروس کرونا (PCR) را با اعتبار حداکثر 96 ساعت از کشور مبدا ارائه کنند.

رکورد مبتلایان به کرونا در ژاپن مجددا شکسته شد - اسپوتنیک ایران
رکورد مبتلایان به کرونا در ژاپن مجددا شکسته شد

وی ادامه داد: مسافران علاوه بر تکمیل فرم خوداظهاری سلامت، باید حداکثر 96 ساعت قبل از ورود به ایران اقدام به انجام تست PCR کرده و جواب منفی تست به زبان انگلیسی و با تایید مقام‌های صلاحیت دار بهداشتی کشور مبدأ را هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل دهند.

کریمیان ادامه داد: غربالگری برای همه مسافران، در بدو ورود به کشور انجام خواهد شد. در پی این غربالگری مسافران با تابعیت ایرانی که پیشتر نتیجه تست منفی را اخذ کرده و در بدو ورود به کشور مشکوک به ابتلا به این بیماری باشند، پس از تکمیل فرم تعهدنامه و انجام تست مجدد، موظف به قرنطینه خانگی خود به مدت 14 روز هستند. همچنین مسافران مشکوک با تابعیت غیر ایرانی پس از انجام تست، در مراکز مشخص شده از طرف وزارت بهداشت  قرنطینه خواهند شد.

کریمیان افزود: مسافران با تابعیت غیر ایرانی در صورت به همراه نداشتن تست منفی کرونا، اجازه ورود به کشور را نداشته و بازگردانده خواهند شد. همچنین از مسافران با تابعیت ایرانی نیز در صورت به همراه نداشتن تست کووید 19، آزمایش گرفته شده و تا تعیین نتیجه، به مدت 48 ساعت در قرنطینه نگهداری خواهند شد و هزینه انجام تست کرونا و اقامت در محل قرنطینه، به طور کامل بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در صورت مثبت بودن آزمایش‌های تشخیص ویروس، فرد مبتلا به مراکز درمانی منتقل خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала