دانشمندان: کرونا شاید از هشت سال پیش به انسان منتقل شده باشد

© Photo / Public domain / CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAMدانشمندان: کرونا شاید از هشت سال پیش به انسان منتقل شده باشد
دانشمندان: کرونا شاید از هشت سال پیش به انسان منتقل شده باشد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندانی به نام های جاناتان لاتام و الیسون ویلسون یک اثر تحقیقی را منتشر کردند که در آن ادعا می شود ویروس مشابه SARS-CoV-2 (عامل ایجاد بیماری کووید 19) در سال 2012 پیدا شده است.

به گزارش اسپوتنیک آنها تجزیه و تحلیل خود را بر اساس پایان نامه کارشناسی ارشد لی اکسیو از دانشگاه پزشکی کونمینگ (چین) انجام دادند. در آن علائم شش معدنچی را که در آن زمان به بیماری ذات الریه مبتلا شده بودند ، توصیف می شود.

صدور دستور پذیرش بیماران کرونایی در تمام بیمارستان‌های تهران  - اسپوتنیک ایران
افراد محتاطی که به کرونا مبتلا شدند +ویدئو

علائم آن مانند علائم بیماری ناشی از نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) است ، اما منشاء ذات الریه آنها مشخص نیست. سپس این بیماری به عنوان ویروس خفاش قرمز چینی توصیف شده است.

محققان نامبرده براساس اساس پایان نامه کارشناسی ارشد لی اکسیو به این نتیجه رسیده اند که عفونت  کشف شده در آن زمان به SARS-CoV-2 (ویروس به وجود آورنده بیماری کووید 19) تبدیل شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала