شمار مبتلایان کرونا در هند از مرز 1.5 میلیون نفر نیز عبور کرد

© REUTERS / Francis Mascarenhasشمار مبتلایان کرونا در هند از مرز 1.5 میلیون نفر نیز عبور کرد
شمار مبتلایان کرونا در هند از مرز 1.5 میلیون نفر نیز عبور کرد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
با ادامه همه‌گیری نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) شمار مبتلایان این بیماری هولناک در هند حالا از مرز 1.5 میلیون نفر فراتر رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت هند، طی  24 ساعت گذشته بیش از 48 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و به این ترتیب شمار مبتلایان کرونا در هند به یک میلیون و  531 هزار و 669 نفر افزایش یافته است.

هند از لحاظ مبتلایان ویروس کرونا در رده سوم جهان قرار دارد. این وزارتخانه می‌گوید که در سراسر کشور تاکنون 988 هزار و 29 نفر از مبتلایان درمان شده و کرونا جان اندکی بیش از  34 هزار را گرفته است.

اعلام قیمت جهانی واکسن احتمالی کرونا  - اسپوتنیک ایران
اعلام قیمت جهانی واکسن احتمالی کرونا

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала