ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس مرکز نظارت بر دخانیات ایران: برخی سیگارهای قاچاق حاوی فضولات هستند

© Fotolia / Sharaku1216رئیس مرکز نظارت بر دخانیات ایران: برخی سیگارهای قاچاق حاوی فضولات هستند
رئیس مرکز نظارت بر دخانیات ایران: برخی سیگارهای قاچاق حاوی فضولات هستند - اسپوتنیک ایران
معروفخانی: ضرر کالاهای قاچاق یا جعل برای سلامتی وحشتناک است و عاجزانه از مردم درخواست داریم از خرید کالاهای دخانی تقلبی و قاچاق خودداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عطاالله معروفخانی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات ایران با اشاره به مضرات استفاده از دخانیات برای سلامتی افراد، گفت: استفاده از سیگار و تنباکویی که قانونی تولید شده هم برای سلامتی مضر است، اما تولید قانونی این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهد که استانداردهای لازم رعایت شده است.

وی در ادامه توضیح داد: برای مثال مواد اولیه پیش از ترخیص، آزمایش می‌شود و در صورت تایید اجازه ترخیص دارد. همچنین در زمان تولید و بعد از تولید مجددا آزمایش‌هایی انجام می‌شود و در صورت داشتن استانداردهای لازم اجازه توزیع دارد. حتی بعد از توزیع هم مسئولان مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور به صورت موردی از نمونه‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد می‌خرند و برای آزمایشگاه می‌فرستند که اگر مشکلی داشته باشد جلوی آن گرفته می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت که حداقل ضرر محصولات قانونی کمتر است.

معروفخانی افزود: ضرر کالاهای قاچاق یا جعل برای سلامتی وحشتناک است و عاجزانه از مردم درخواست داریم از خرید کالاهای دخانی تقلبی و قاچاق خودداری کنند. همچنین از شهروندان می‌خواهیم برای سلامتی خودشان تا حد امکان مصرف دخانیات را کاهش دهند. همچنین در برخی از محصولات دخانی قاچاق از فضولات حیوانی استفاده شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала