ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به ماجراجویی اخیر جنگنده های آمریکایی

© AFP 2021 / MOHAMMED HUWAISواکنش دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به ماجراجویی اخیر جنگنده های آمریکایی
واکنش دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به ماجراجویی اخیر جنگنده های آمریکایی - اسپوتنیک ایران
بادامچیان: تهدید هواپیمای مسافری ایران، سند درماندگی ترامپ در منطقه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ایران با محکوم کردن ماجراجویی های اخیر آمریکا در منطقه گفت: تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی ماهان نباید بی پاسخ بماند و بی پاسخ هم نخواهد ماند.

ابعاد سیاسی و حقوقی جنگندهای آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ماهان - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ابعاد سیاسی و حقوقی اقدام آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ماهان

وی با اشاره به اعتراف سخنگوی مرکز فرماندهی آمریکا در منطقه ـ سنتکام ـ افزود: آمریکایی ها باید پاسخ بدهند در آسمان سوریه چه می کنند؟ حضور آنها در خاک سوریه تجاوز و اشغالگری است. این اقدام، مصداق بارز و انکارناپذیر نقض اصول مسلم حقوق بین المللی است و بالاخره افکار عمومی جهان می پرسند تا کی باید دولت آمریکا، نقض اصول حقوق بین المللی کند و تجاوز به کشورها و فضای آنها نماید و خود را قلدرانه، مصون از تجاوزات بیابد و به تجاوزات ادامه دهد.

بادامچیان گفت: اگر با این سرکشی های بین المللی مقابله نشود، صلح و امنیت بین المللی کاملا به خطر می افتد. دولت بویژه وزارت خارجه باید از همه ظرفیت های حقوقی و قضایی بین المللی برای مقابله با نقض آزادی و امنیت پرواز هواپیماهای غیرنظامی استفاده کند و در بالاترین سطح، تجاوز آمریکا را محکوم و خسارت وارده را مطالبه نماید. این ماجراجویی مصداق بارز نقض حقوق بشر است. بایستی آسیب های جدی جسمی و روحی آن در مراجع ذیصلاح داخلی با جدیت پیگیری شود.

پیشتر اعلام شده بود که مسافران پرواز 1152 هواپیمایی ماهان به دلیل رهگیری این هواپیمای مسافربری توسط دو جنگنده آمریکایی به مقصد نرسیدند و پس از توقفی کوتاه در بیروت به ایران بازگشتند. هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم مرداد از ایران به سمت لبنان در حرکت بود در آسمان سوریه از سوی دو جنگنده آمریکایی تهدید و ناچار به کاهش ناگهانی ارتفاع شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала