ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

محدودیت های کرونایی تهران تا پایان هفته تمدید شد

© AFP 2021 / Atta Kenareمحدودیت های کرونایی تهران تا پایان هفته تمدید شد
محدودیت های کرونایی تهران تا پایان هفته تمدید شد
 - اسپوتنیک ایران
فرمانده عملیات مقابله با شیوع کرونا در تهران بیان داشت: تمامی تجمعات و برپایی نمایشگاه در تهران اقدامی پرمخاطره است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است.

وی افزود: همچنین با توجه به تمدید محدودیت‌های اعمال شده توسط ستاد کرونای استان تهران، این محدودیت‌ها حداقل تا پایان هفته آینده برقرار و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه، مجمع عمومی و تجمعات ممنوع اعلام شده است.

وی در خصوص اعلام رسمی کمیته انتظامی، امنیتی و اجتماعی به استانداری تهران مبنی بر اعمال محدودیت‌ها توضیح داد: برگزاری نمایشگاه‌ها به دلیل شرایط خاص شهر تهران و افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹  تا اعلام رسمی انجام نخواهد شد.

دکتر زالی به شرایط سخت و شکننده شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا اشاره کرده و گفت: تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می‌شود.

بهترین ماسک برای جلوگیری از سرایت کرونا مشخص شد - اسپوتنیک ایران
بهترین ماسک برای جلوگیری از سرایت کرونا مشخص شد

وی وضعیت شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا در ۲۴ ساعتی که گذشت را اینطور توصیف کرد: ۱۲۴ کرونایی در بخشهای ویژه بیمارستانهای شهر تهران بستری شدند. سهم بیماران جدیدی که در بخش‌های ویژه بستری شدند بالغ بر ۱۷ درصد است، به این معنی که ۱۷ درصد بیماران کرونایی با حال عمومی وخیم در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

زالی افزود: مجموع بیماران بهبود یافته کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته نیز بالغ بر ۶۴۰ بیمار است که اگر چنانچه این عدد با میزان ورودی ها مقایسه شود بازهم کماکان میزان وردی ها از ترخیص‌ها بالاتر است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران خاطرنشان کرد: بنظر می رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخشهای بهداشتی رو به افزایش است که این مهم می‌تواند از بارکاری حوزه درمانی بکاهد، چراکه این افراد غالبا با علائم خفیفی از بیماری که نیاز به بستری ندارد در این مراکز توصیه و درمان‌های لازم را به صورت سرپایی دریافت می‌کنند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала