قیمت داروهای درمان کرونا اعلام شد +عکس

© Fotolia / Alexander Raths دارویی که پروسه بیماری آلزایمر را به تاخیر می اندازد
دارویی که پروسه بیماری آلزایمر را به تاخیر می اندازد - اسپوتنیک ایران
Telegram
داروی رمدسیویر، هر ویال ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود ۱۰۰ هزار تومان است.

به گزارش اسپوتنیک، علی ماهر، معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران در یک برنامه رادیویی درباره وضعیت قاچاق و قیمت داروهای کرونا گفت: «دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در داروخانه‌های دولتی موجود است و در صورت ارائه پرونده و تشخیص نیاز بیمار، این دارو‌ها با قیمت دولتی عرضه می‌شوند. قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود ۱۰۰ هزار تومان است.»

وی با اشاره به تولید داروی رمدسیویر در داخل کشور، اظهار داشت: «این دارو در گذشته در ایران تولید نمی‌شد و طبق اعلامیه وزارتخانه، هیچ دارویی قبل از مورد تایید بودن وزارت بهداشت، نباید تجویز شود. در صورت خرید دارویی که مورد تایید نیست، دولت هیچگونه مسئولیتی در قبال عواقب این عمل به عهده نمی‌گیرد.»
ماهر در ادامه عنوان کرد: «در بسیاری از کشورها افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند مجازات می‌شوند و قطعا سختگیری‌ها ما هم باید بیشتر شود و ادامه‌دار بودن این بیماری کاملا به رفتار مردم بستگی دارد که در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبیعتا بار این بیماری کاهش پیدا می‌کند و به نحو بهتری می‌توان این بیماری را مدیریت کرد، در غیر صورت شاهد افزایش چندین برابری تعداد مبتلایان خواهیم بود.»

View this post on Instagram

_ معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران گفت: قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود 100 هزار تومان است. علی ماهر، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: در بسیاری از کشورها افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند مجازات می شوند . قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر شود. معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران درباره شرایط فعلی وضعیت قاچاق داروهای کرونا در گفتگو با تهران کلینیک رادیو تهران اظهار داشت: دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در داروخانه های دولتی موجود است و در صورت ارائه پرونده و تشخیص نیاز بیمار، این داروها با قیمت دولتی عرضه می‌شوند. قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود 100 هزار تومان است و در داروخانه های 13 آبان، شهید کاظمی و دیگر داروخانه های دولتی در صورت تایید معاونت درمان موجود و قابل دریافت است. ماهر با اشاره به تولید داروی رمدسیویر در داخل کشور اظهار داشت: این دارو در گذشته در ایران تولید نمی‌شد و طبق اعلامیه وزارتخانه، هیچ دارویی قبل از مورد تایید وزارت بهداشت، نباید تجویز شود. در صورت خرید دارویی که مورد تایید نیست، دولت هیچگونه مسئولیتی در قبال عواقب این عمل به عهده نمی‌گیرد. وی در ارتباط با احداث بیمارستان های صحرایی در تهران گفت : هنوز نیاز به احداث بیمارستان صحرایی در تهران احساس نمی‌شود؛ اما درصورت ادامه ی روند افزایشی تعداد مبتلایان ناچارا مجبور به احداث بیمارستان صحرایی خواهیم شد. ماهر همچنین در راستای نظر رئیس جمهور در رابطه با ادامه دار بودن کووید-19 و افزایش آمار بستری مبتلایان گفت : تمامی این احتمالات، کاملا به رفتار مردم بستگی دارد. در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی، طبیعتا بار این بیماری کاهش پیدا می‌کند و به نحو بهتری می‌توان این بیماری را مدیریت کرد و درغیر صورت ، شاهد افزایش چندین برابری تعداد مبتلایان خواهیم بود. وی با اشاره به مجازات افرادی که با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث سرایت این بیماری به دیگران می شوند اظهار داشت: در بیش از 120 کشور افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند مجازات می شوند . قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر شود. زیرا این مسئله کاملا اجتماعی است و نتیجه آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

A post shared by Rouydad24 (@rouydad24.ir) on

کاربران در واکنش به این خبر عنوان می‌کنند چرا پیش از این گفته می‌شد این داروها در درمان کرونا موثر نیستند ولی اکنون این چنین تبلیغ می‌شوند؟! این کاربران معتقدند با فروش این داروها مسئولین کاسبی می‌کنند و دولت سود می‌برد در حالی که درمان کرونا باید رایگان باشد. اما برخی از کاربران معتقدند این داروها نمونه خارجی هستند و نمونه ایرانی رایگان است.

View this post on Instagram

A post shared by پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا (@rokna.news) on


گروهی از کاربران نیز عنوان می‌کنند به این ترتیب مرگ به صرفه‌تر است و اگر کرونا مردم را نکشد تهیه و گرانی داروهای این ویروس آنها را از پا در می‌آورد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала