ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعطیلی رسمی کنسولگری آمریکا در چین

© AFP 2021 / Jewel Samadتعطیلی رسمی کنسولگری آمریکا در چین
تعطیلی رسمی کنسولگری آمریکا در چین - اسپوتنیک ایران
کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو واقع در چین به صورت رسمی تعطیل شد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه چین رسماً از تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر "چنگدو" واقع در جنوب غرب این کشور خبر داد.

Центральное здание Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики - اسپوتنیک ایران
تقاضای چین: آمریکا سرکنسولگری خود را تعطیل کند

 آخرین مهلت تخلیه کنسولگری ایالات متحده در "چنگدو" ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه بود، اما آخرین گروه از کارکنان این کنسولگری ۴ ساعت زودتر از این مهلت یعنی ساعت ۶ صبح ساختمان را ترک کرده بودند.

وزارت خارجه چین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بعد از خروج دیپلمات های آمریکایی، ماموران چینی از درب جلو وارد کنسولگری شده و ساختمان را تحویل گرفته اند، این اقدام چین در حالی است که ماموران آمریکایی برای تصرف ساختمان کنسولگری چین در هوستون در اقدامی خشونت آمیز اقدام به شکستن قفل ها و تخریب درب ورودی کرده بودند.

پیش از این به دستور مقامات پکن و در اقدامی تلافی جویانه نسبت به تعطیلی کنسولگری چین در شهر "هیوستن" تگزاس، پرچم ملی آمریکا از ساختمان کنسولگری این کشور در شهر "چنگدو" پایین کشیده شد.

مقامات چین اعلام کردند که تعطیلی کنسولگری آمریکا در "چنگدو"، پاسخی قانونی و لازم به اقدامات نابخردانه واشنگتن در خصوص اماکن دیپلماتیک چین در هیوستن تگزاس است.

کنسولگری "چنگدو" از آن بابت که دسترسی آمریکایی‌ها به منطقه مورد مناقشه تبت را تسهیل می‌کرد؛ حائز اهمیت بود.

آمریکا چندی پیش با طرح اتهامات حقوق بشری، مدعی شد که چین در روند رفت و آمد اتباع بیگانه به منطقه خودمختار تبت کارشکنی می‌کند و به همین دلیل تحریم‌هایی را علیه برخی مقامات چینی اعمال کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала