ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده مجلس: ایران به راهزنی هوایی آمریکا پاسخ هوشمندانه و قاطع می دهد

© Photo / IRNAنماینده مجلس: ایران به راهزنی هوایی آمریکا پاسخ هوشمندانه و قاطع می دهد
نماینده مجلس: ایران به راهزنی هوایی آمریکا پاسخ هوشمندانه و قاطع می دهد - اسپوتنیک ایران
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به تهدید هواپیمای مسافری ایرانی توسط جنگنده های آمریکایی اعلام کرد دولت آمریکا بعنوان مسئول مستقیم این تحرک خطرناک باید عواقب آن را بپذیرد.

به گزارش اسپوتنیک، علی کریمی فیروزجایی عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو باخبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تهدید  هواپیمای مسافری ایران توسط جنگنده های آمریکایی، گفت: کار آمریکایی ها در این ماجراجویی ،مغایر تمام موازین و مقررات شناخته شده بین المللی و مصداق راهزنی هوایی است.

وی توجیه مقامات آمریکایی در مورد اقدام خطرناکشان را غیر منطقی و از روی استیصال و فرافکنانه دانست وافزود: این اقدام نابخردانه در حالی روی داد که آنها با اشراف بر کریدور پروازی منطقه از هویت هواپیمای مسافری ماهان آگاه بودند.

نماینده بابل در مجلس خاطرنشان کرد: جنگنده های آمریکایی در این ماجراجویی نقشه شومی را در سر داشتند که مهارت خلبان ایرانی مانع ازرخداد تلخ شد.

دبیر هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر تعقیب حقوقی مقامات آمریکایی در این ماجرا تصریح کرد: سازمانهای جهانی مسئول با توجه به مخاطره آمیز بودن اقدام تحریک آمیز جنگنده های آمریکایی ،در قبال آن اقدام قاطع و مسئولانه نشان دهند.

توضیحات پنتاگون درباره حادثه هواپیمای مسافربری ایران - اسپوتنیک ایران
توضیحات پنتاگون درباره حادثه هواپیمای مسافربری ایران

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، آمریکا را مظهر شرارت و ناامنی در منطقه خواند وافزود: آمریکا باید به افکار عمومی دنیا پاسخ دهد که در فاصله 10 هزار کیلومتری مرزهایش در خاورمیانه چه هدفی را دنبال می کند.

کریمی فیروزجایی ایران را کشوری مقتدر و طالب صلح و آرامش در منطقه دانست و عنوان کرد: ایران در عین خویشتنداری در مورد حوادث و رویدادهای حساس به هرگونه تعدی و تجاوز آشکار دشمنان پاسخ قاطع و پشیمان کننده خواهد داد.جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در حال بررسی همه جوانب تحرکات خصمانه آمریکا علیه منافع ملی خود است.

وی یادآور شد: دولتمردان کوته فکر آمریکا نباید توان دفاعی و امنیتی خیره کننده ایران را که خودشان به آن اذعان دارند، نادیده بگیرند.

عضوهیئت رئیسه مجلس یازدهم از ورود کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به راهزنی اخیر هوایی آمریکا خبرداده و افزود: مجلس شورای اسلامی به تمام جوانب و اجزای این حادثه و راههای برخوردهوشمندانه با آن ورود خواهد کرد.

نماینده مردم بابل با تاکید بر مسئولیت وزارت راه و شهرسازی در پیگیری حقوقی این حادثه گفت: دولت باید تا حصول نتیجه قطعی، این ماجرای خطرناک را در مجامع جهانی پیگیری و گزارش آن را اعلام کند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала