اعلام شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن با سود ۱۲ درصد

© Sputnik / Pouya Mamaghani توضیحات رئیس کل بانک مرکزی در خصوص وام ودیعه مسکن
توضیحات رئیس کل بانک مرکزی در خصوص وام ودیعه مسکن - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کل بانک مرکزی ایران در خصوص وام ودیعه مسکن توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی ایران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام توضیحاتی در خصوص ارائه وام ودیعه مسکن ارائه داد.

رئیس بانک مرکزی ایران نوشت؛ چند نکته در خصوص وام ودیعه مسکن:

جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی ودیعه مستأجران - اسپوتنیک ایران
جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی ودیعه مستأجران

این وام «ودیعه مسکن» نیست. بلکه، «کمک ودیعه مسکن» است. هدف کمک به تأمین افزایش تحقق یافته در ودیعه اجاره‌های مسکن اقشار کم درآمد و آسیب پذیر در سال جاری می‌باشد. 

۲- با توجه به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار شیوع کرونا برای سیستم بانکی (حداکثر ۷۵ هزار میلیارد تومان) اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۳درصد، آن هم با موکول کردن بر گرداندن اصل وام به پایان دوره یک ساله، با درنظر گرفتن سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.

٣- افرادی که با تأئید وزارت راه و شهر سازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در پایان سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط ۳۰ ماهه ونرخ ۱۲درصد دریافت کنند.

۴- محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثار کرونا به علت تأمین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی ودر جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است. بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای کمک به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، تمام تلاش خود را بر کنترل نقدینگی و نیز آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز کرده است.

۵- جامعه هدف این طرح، اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه است از کلیه بانک‌ها می خواهم درکنار تلاش خود برای تأمین مالی واحد‌های تولیدی، برای سایر متقاضیان محترم نیز با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸درصد) وام کمک ودیعه مسکن پرداخت کرده و اولویت لازم را به آن بدهند."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала