دستگیری تعدادی از از سرکردگان شبکه های دلالی ارز در تهران

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova / ورود به گالری تصاویردستگیری تعدادی از از سرکردگان شبکه های دلالی ارز در تهران
دستگیری تعدادی از از سرکردگان شبکه های دلالی ارز در تهران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ایران (فاتب) از دستگیری ۳۰ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی خبر داد و گفت: این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های ایران،  سرهنگ علی ولی‌پور با اعلام خبر بازداشت تعدادی از دلالان ارزی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: به‌دنبال نابسامانی بازار ارز و به‌تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال‌گران و دلالان ارزی به‌ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوششهای مختلف به‌صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می‌کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

صعود بالستیک قیمت ارز، آیا برخی می خواهند کل ایران را آتش بزنند؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
صعود بالستیک قیمت ارز، آیا برخی می خواهند کل ایران را آتش بزنند؟

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانکهای عامل و صرافی‌های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز انجام شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک‌روزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستندسازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری مأموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت 30 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر شده با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: در بازرسی از این مکانها در مجموع 80 میلیارد ریال ارز شامل 274 هزار و 630 دلار، 37 هزار و 250 یورو، 9 هزار و 140 لیر ترکیه، یک‌هزار و 350 پوند و یک‌هزار و 12 درهم و 10 دستگاه پوز کشف شد.

علی‌پور متذکر شد: با توجه به اجرای بموقع و موفق طرح مبارزه با دلالان ارزی، این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت و دلار که تا سقف 260 هزار ریال معامله می‌شد، در زمان حاضر به مبلغ 210 هزار ریال کاهش یافته یعنی 50 هزار ریال کاهش قیمت داشته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала