ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

انتشار اطلاعات جدیدی در خصوص طرح‌ها و نقشه‌های سرکرده داعش در عراق

© AP Photo / Iraq Counterterrorism Serviceانتشار اطلاعات جدیدی در خصوص طرح‌ها و نقشه‌های سرکرده داعش در عراق
انتشار اطلاعات جدیدی در خصوص طرح‌ها و نقشه‌های سرکرده داعش در عراق  - اسپوتنیک ایران
گروه اطلاعاتی «الصقور» (عقاب‌‌ها) و اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق از تلاش سازمان تروریستی داعش برای بازسازی خود در برخی کشورها و استان‌‌های عراق خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، ابو علی البصری،  فرمانده گروه اطلاعاتی «الصقور» (عقاب‌ها) در گفت‌و‌گو با رسانه‌های دولتی عراق اطلاعات جدیدی از تحرکات سازمان تروریستی داعش ( ممنوعه در روسیه) ارائه کرد.

فرمانده گروه الصقور گفت: «"قرداش" (سرکرده داعش) همچنان در برخی مناطق باز شرق سوریه مخفی شده است. او با مخالفت شدیدی از جانب برخی قانون‌گذاران کمیته صاحب اختیار و اعضای ارشد صف اول این سازمان تروریستی در ارتباط با به عهده گرفتن آنچه "خلافت" خوانده می‌شود، مواجه است؛ از این رو پیامدهای خطرناکی زندگی او را با مرگ تهدید می‌کند و همچنین این پیامدها هشداری است درباره چند دسته شدن عناصر خارجی [داعش]، عناصر شرکت کننده در این گروه از کشورهای حوزه خلیج فارس و عناصر عراقی».

ابو علی البصری در ادامه در خصوص علت این مسئله گفت: «این چند دستگی در بین اعضای ارشد داعش به علت این است که برخلاف خواست قانون‌گذاران داعش، نسب این تروریست (امیر محمد الترکمانی ملقب به عبدالله قرداش) به قبیله عربی قریش باز نمی‌گردد و از سویی دیگر اینکه او نمی‌تواند به درستی به زبان عربی سخن بگوید و مخارج حروف را به هنگام حرف زدن رعایت نمی‌‌کند. آنها از طرفی دیگر، به او خرده می‌گیرند که جزو شارعان دینی نیست و تنها بخش‌هایی از فقه را از گروه اول زندانیان تروریست داعش در زندان "بوکا" که نیروهای آمریکا پس از ۲۰۰۳ آن را احداث کردند؛ آموخته است. او در زندان همراه "ابوبکر البغدادی" و دیگر زندانیان گروه اول زندان بوکا بود؛ درست پیش از آنکه این افراد از زندان آزاد شوند و آن هلاک شده‌ تروریست، البغدادی، داعش را در سال ۲۰۱۳ تأسیس کند».

البصری افزود که سرکرده جدید داعش در تلاش است تا مخالفان خود را مهار کند و برخی از آنها را از جمله اعضای کمیته یادشده را هم‌سو با خود کند.

شرکت‌های مرتبط با داعش در ترکیه، افغانستان و سوریه در لیست تحریم قرار گرفتند - اسپوتنیک ایران
شرکت‌های مرتبط با داعش در ترکیه، افغانستان و سوریه در لیست تحریم قرار گرفتند

وی همچنین گفت: «رسانه داعش در سال ۲۰۱۹ خبر نامزد شدن این تروریست (امیر الترکمانی) را از سوی کمیته برای آنچه منصب "حمایت از وضعیت مسلمان در کشور اسلامی" نامیده می‌شود، منتشر کرد. این در حالی است که سازمان آن مقطع برای بازانتشار بقایای داعش در کشور (عراق)، دیگر کشورهای منطقه، اروپا، شمال آفریقا، کشورهای پیشین اتحاد جماهیر شوروی و شرق آسیا با استفاده از برخی افراد ناشناس و از طریق وارد کردن آنها به کشورهای هدف برنامه‌ ریزی می‌کرد».

طرح‌های تروریستی

طبق اطلاعات مرکز پایش و تحلیل گروه الصقور، تروریست‌ها با استفاده از دو ویژگی «محل ولادت و زبانی که مسلط به آن هستند» در اماکن مورد نظر پخش خواهند شد. البصری در این خصوص توضیح داد: «این عناصر برای ساخت مواد منفجره، کمربندهای انتحاری و برقراری ارتباط الکترونیکی آموزش‌ دیده‌اند، با خود مدارکی جعلی به همراه دارند و برای تضمین ارتباط با جوامع هدف درباره ساکنان آن مناطق اطلاعاتی کسب کرده‌اند».

رئیس گروه الصقور درباره طرح‌ داعش برای بازسازی در کشور عراق، منطقه و دیگر کشورهای جهان که هدف این گروه تروریستی هستند و همچنین انجام عملیات‌های تروریستی هشدار داد. البصری همچنین خاطر نشان کرد که سرکرده جدید داعش در حال برنامه ریزی است تا از درگیری سرویس‌های امنیتی با همه‌گیری ویروس کرونا بهره برداری کند بویژه آنکه برخی اعضای ارشد داعش در توهم خود یقین دارند که ویروس کرونا برای کمک به آنها در جنگ‌ها تروریستی‌شان در عراق، منطقه و جهان به وجود آمده است.

ابو علی البصری در پایان تأکید کرد: «داعش در تلاش است با درگیری‌ در کشورهای مختلف نظیر سوریه، لیبی و شمال آفریقا بازی کند و از طریق به خدمت گرفتن برخی عناصر و با هدف متنوع کردن منابع تأمین مالی خود پس از آنکه مناطق غنی از نفت خام و جاده‌های تجارت را از دست داد، در مناطق جدیدی در قاره آمریکا تحرکاتی داشته باشد».

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала