ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

انتقاد به نبود پرچم ایران در سفر ظریف به عراق

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پرچم ایران و عراق
پرچم ایران و عراق - اسپوتنیک ایران
آیا وجود پرچم کشور مقام مهمان در سفرهای خارجی ظریف لازم است؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، در سفرهای وزیر خارجه به هر کشوری فقط در دیدار رسمی با همتای وی، پرچم کشور مقام مهمان نیز باید در نشست قرار داده شود و در بقیه دیدارها این کار نه رسم است و نه لازم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
عراق در تلاش برای اخراج نیروهای خارجی است

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز 19 ژوئیه در سفر به عراق در برنامه‌ای فشرده با تعدادی از مقامات این کشور دیدار کرد. پس از انتشار اخبار و تصاویر مرتبط با این دیدارها برخی گزارش‌ها در فضای مجازی در انتقاد به نبود پرچم ایران در مذاکرات ظریف با برخی مقامات عراقی منتشر شد.

این در حالی است که گذاشتن پرچم کشور مهمان فقط در دیدار همتایان ضرورت دارد و در دیدار با مقامات بالاتر یاشخصیت‌های غیررسمی وجود پرچم مقام مهمان الزامی ندارد و مرسوم هم نیست.

در سفر وزیر خارجه ایران به عراق، وجود پرچم ایران فقط در دیدار با وزیر خارجه این کشور ضرورت داشت که در آن دیدار پرچم ایران وجود داشت و بقیه دیدارها یا با مقام ارشدتر از وزیر خارجه بود یا شخصیت‌های سیاسی و غیر رسمی.

البته در برخی از کشورها برای مهمان‌نوازی بیشتر در دیدار وزیر خارجه با رئیس‌جمهور هم پرچم کشور مقام مهمان در مذاکرات قرار دارد که این امری غیر لازم و البته سمبلیک است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала