ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اتهام جاسوسی ترامپ به تیک تاک

CC0 / / تیک تاک
تیک تاک - اسپوتنیک ایران
پمپئو: دولت ایالات متحده درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی ابراز نگرانی جدی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه منتشره در «فیس بوک»، کمپین ویژه مبارزات انتخاباتی ترامپ، خواستار حمایت از ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن تیک تاک شده است. این موضوع با هدف حمایت از مسائل امنیتی مطرح شده است.

چندی پیش، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده اظهار داشت که دولت ایالات متحده نگرانی‌هایی جدی درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی دارد. در این اظهارات صراحتا به تیک تاک نیز اشاره شد و اکنون ترامپ نیز از هواداران خود درخواست می‌کند که به مبارزه با تیک تاک پرداخته و به عبارتی این اپ را تحریم کنند.

وزیر خارجه چین: آمریکا عقل خود را از دست داده است - اسپوتنیک ایران
وزیر خارجه چین: آمریکا عقل خود را از دست داده است

کمپین ترامپ در تبلیغات فیس بوکی خود تصاویری را منتشر کرده که ادعا میکنند تیک تاک از کاربران جاسوسی می‌کند. در این تبلیغات از مردم خواسته می‌شود تا دادخواستی را برای حمایت از ممنوعیت تیک تاک را امضا کنند. با این حال، این پیوند به پیمایشی می‌رسد که اطلاعات شخص را جمع می‌کند. به اعتقاد برخی از کارشناسان این تبلیغات اساساً باعث تقویت احساسات ضد چینی شده و کاربران را گمراه می‌کنند تا فهرست هواداران ترامپ را تقویت کنند.

بسیاری از فعالان حوزه فناوری معتقدند که تیک تاک خطرناک‌تر از سایر برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا خدمات آنلاین نیست، اما به دلیل ارتباط آن با چین، این برنامه بیشتر مورد توجه است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала