ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده عراقی: ایران از عراق درخواست میانجیگری با عربستان و آمریکا نکرده

© REUTERS / KHALID AL-MOUSILYوزیر امور خارجه ایران در سفر به بغداد با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق
وزیر امور خارجه ایران در سفر به بغداد با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق - اسپوتنیک ایران
عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق امروز دوشنبه اعلام کرد: ایران به طور رسمی از عراق نخواسته که بین این کشور و عربستان سعودی یا آمریکا میانجیگری کند و این عراق است که این رویکرد را برای نجات منطقه از درگیری های پیش بینی نشده آغاز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، الفائز عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق در اظهاراتی روز دوشنبه تأکید کرد که تهران از بغداد درخواستی مبنی بر میانجیگیری میان این کشور و سعودی یا آمریکا نداشته است.

مصطفی الکاظمی - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
وقتی ظریف سفر الکاظمی به عربستان را یکشبه موشکی هوا برد

الفائز افزود: عراق سعی دارد بر نقش متوازن خود در منطقه تأ‌کید کند، درگیری ایران با آمریکا یا ایران با عربستان که عواقبی منفی بر عراق خواهد داشت، طی سفر ظریف مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون روابط خارجی عراق تاکید کرد: هدف از سفر وزیر خارجه ایران به بغداد، بررسی مسئله  ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس بود. وزیر خارجه ایران با برخی از اعضای ارشد و مقامات امنیتی عراقی برای بررسی این مسئله دیدار کرد.

وی خاطر نشان ساخت: این دیدار همچنین برای تحکیم همکاری‌ های اقتصادی و فرهنگی عراق و ایران بود.

الفائز همچنین گفت: سفر قریب الوقوع الکاظمی به عربستان سعودی در راستای بازگرداندن جایگاه عراق به منطقه عربی است. تلاش در این راستا از دولت‌ های پیشین آغاز شده و گام ‌های بلندی نیز در این خصوص اتخاذ شده است.

وی همچنین پیش ‌بینی کرد که سفر نخست ‌وزیر عراق به عربستان سعودی و هماهنگی ‌های سیاسی میان دو طرف در چندین زمینه به موفقیت بیانجامد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که روز یکشنبه وارد بغداد شده بود، پس از دیدار با مقامات عراقی و کُرد در بغداد و اربیل، امروز به تهران بازگشت.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала