ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درخواست رئیس مجلس ایران از روحانی

© Sputnik / Evgeniy Odinokov / ورود به گالری تصاویردرخواست رئیس مجلس ایران از روحانی
درخواست رئیس مجلس ایران از روحانی - اسپوتنیک ایران
قالیباف با توجه به شرایط اقتصادی کنونی ایران گفت که هرچه زودتر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ایران بر ضرورت معرفی هرچه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صنعت از سوی رییس جمهور تاکید کرد.

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در اخطاری با استناد به اصل 133 قانون اساسی اظهار کرد: وضعیت دلار، قیمت خودرو و لوازم خانگی را می‌بینید که به چه شکل است. در این شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اداره می‌شود. درست است که براساس قانون، یک وزارتخانه می‌تواند سه ماه سرپرست داشته باشد ولی آیا شرایط عادی است که رییس جمهور امروز و فردا می‌کند؟ با چه منطقی وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی نشده است؟ اگر قرار است آقای مدرس خیابانی معرفی شود زودتر این کار انجام شود و یا فرد دیگری معرفی شود. به هرحال مسئول نظارت بر بازار، وزیر صنعت، معدن و تجارت است و کسی که سرپرست است انگیزه لازم را ندارد.

قالیباف: اجازه نخواهیم داد آژانس، حلقه‌های اطلاعاتی و جاسوسی را تکمیل کند - اسپوتنیک ایران
قالیباف: اجازه نخواهیم داد آژانس، حلقه‌های اطلاعاتی و جاسوسی را تکمیل کند

وی در اخطار دیگری با استناد به اصل 134 قانون اساسی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت تعداد افرادی که مبتلا به کرونا شدند را حدود 300 هزار نفر اعلام کرده اما رییس جمهور می‌گوید 25 میلیون نفر هستند آیا اینها همدیگر را در هیات دولت نمی‌بینند که مشورت کنند؟ چرا آمارهایشان متفاوت است؟ آیا سایر آمارها مانند اشتغال، بیکاری، تورم و سایر موارد هم همین‌گونه است؟ آیا رییس جمهور با وزیر بهداشت مشورت کرده یا نه. به هرحال یکی از این دو آمار رسمی و یکی غیررسمی، یکی صحیح و یکی غلط است. سلیمی در پایان از رییس مجلس شورای اسلامی خواست به عنوان رییس قوه ناظر، برای هماهنگی دولت در بحث آمار تذکر دهد.

قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار اظهار کرد: حتما این موضوع در چارچوب قانونی دنبال می‌شود، ولی در شرایط سخت اقتصادی و با توجه به این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش مهمی از اقتصاد را برعهده دارد خصوصا در حوزه پیشران جامعه می‌تواند در اشتغال معیشت موثر باشد این تذکر به جاست ممکن است به لحاظ قانونی دولت زمان داشته باشد ولی شرایط اقتصادی اقتضا می‌کند هرچه زودتر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شود. معرفی وزیر یک روز دیرتر تبعات خود را دارد، لذا رییس جمهور هرچه سریع‌تر گزینه خود را معرفی کند تا با مدیریت قوی‌تر و بهتر کار این وزارتخانه ادامه یابد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала