ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اولین علامت کرونا ویروس کشف شد

© Sputnik / Iliya Pitalev / ورود به گالری تصاویراولین علامت کرونا ویروس کشف شد
اولین علامت کرونا ویروس کشف شد - اسپوتنیک ایران
براساس مطالعه ای اولین علامت ویروس کرونا ممکن است خارش در حفره دهان باشد.

به گزارش اسپوتنیک، آنانتیم دانشمندان اسپانیایی در آزمایشی که در مجله علمی JAMA Dermatology به چاپ رسیده، نتیجه گیری کرده است، که براساس مطالعات، در 29 درصد از بیماران تحت نظر گرفته شده، جوش بسیار در مخاط دهان مشاهده شد. این علائم حدود دو روز قبل از سایر علائم بالینی کووی-19 در آنها ظاهر شد.

شمار مبتلایان به کووید در آفریقا از 660 هزار نفر فراتر رفته است - اسپوتنیک ایران
شمار مبتلایان به کووید در آفریقا از 660 هزار نفر فراتر رفته است

در حال حاضر، دانشمندان نمی توانند بگویند این علائم در بین همه بیماران چقدر گسترده است، از بسیاری جهات، این با الزامات ایمنی پیچیده است، که هنگام بررسی حفره دهان بیماران مشکل ایجاد می کند؛ این مطالعه شامل 21 بیمار 40 تا 69 ساله بود.

پیش از این، وزارت بهداشت روسیه هشدار داده بود که ضایعات پوستی ممکن است اولین علامت احتمالی عفونت کروناویروس باشند. درماتوز و جوش های پوستی در افراد آلوده در بخش به هفت گروه تقسیم شدند: آنژییت؛ جوش پاپولو-سنگ فرشی و گلسنگ صورتی؛ توکسیدرمی؛ کندوها؛ اریتم عفونی و جوش های شبیه سرخک؛ فوران از نوع گرمی خاردار قارچ و اکریژن. ضایعات مصنوع (تغییرات در بافت های صورت).

از 17 ژوئیه، در جهان بیش از 13.8 میلیون آلوده به کرونا ویروس وجود دارد که از این تعداد بیش از 592 هزار نفر فوت کردند، 7.7 میلیون نفر دیگر بهبود یافتند.

بیشتر آلوده ها در ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند، روسیه و پرو مشاهده می شوند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала