ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طرح سوال از رئیس جمهور ایران روی میز رئیس مجلس

© AFP 2021 / Atta Kenareطرح سوال از رئیس جمهور ایران روی میز رئیس مجلس
طرح سوال از رئیس جمهور ایران روی میز رئیس مجلس - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس ایران از تحویل طرح سوال از رئیس جمهور به محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصاد نیوز، ناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس ایران در صفحه شخصی خود نوشت: "‏ به قول خود به مردم عزیز عمل کردیم و روز چهارشنبه، طرح ‎سوال از رئیس جمهور را با 196 امضا به رئیس مجلس تحویل دادیم و تا آخر نیز پیگیر آن خواهیم بود. "

پیش از این و جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ایران در خصوص تدوین طرح سؤال از حسن روحانی رئیس جمهور ایران توضیح داده بود: " این طرح بر اساس اصل 88 قانون اساسی تدوین شده و امروز برای بررسی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می شود."

طرح سوال از روحانی در دستور کار مجلس - اسپوتنیک ایران
طرح سوال از روحانی در دستور کار مجلس ایران

متن طرح سوال از رئیس جمهور ایران به شرح زیر است:

" هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:

1. چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2. علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چند صد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3. در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پر‌روئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

4. قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5. از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4 هزار و 200 تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟ "

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала