نوسانات دلار و دندان‌های خراب

CC0 / Pixabay / نوسانات دلار و دندان‌های خراب
نوسانات دلار و دندان‌های خراب - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارشناس: بیش از نیمی از آحاد مردم تا سن ۵۰ سالگی تعداد ۵ دندان خود را به علت پوسیدگی از دست داده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مهر»، بهنام عباسیان، عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی اعلام کرد که در این ایام کرونایی نوسانات دلار عرصه را برای ادامه حیات حرفه ای دندانپزشکان تنگ کرده است.

وی در ادامه افزود:« شرکت‌ها از نوسانات دلار در هنگام فروش لوازم و تجهیزات دندانپزشکی می‌گویند، به گونه‌ای که تعرفه‌ها را لحظه‌ای اعلام می‌کنند. امروز و فردای آن و حتی ساعتی آن فرق دارد. وقتی کارگزاران حوزه سلامت، دندانپزشکی را یک حرفه لوکس می‌دانند، عدم توجه به این واقعیت که بیش از نیمی از آحاد مردم تا سن ۵۰ سالگی تعداد ۵ دندان خود را به علت پوسیدگی از دست داده‌اند، تلخ و غم‌انگیز می‌نماید.

ایران در واردات تجهیزات مقابله با کرونا خودکفا شد - اسپوتنیک ایران
ایران در واردات تجهیزات مقابله با کرونا خودکفا شد

عدم حمایت دولت و وزارت بهداشت و افزایش افسار گسیخته قیمت و وسایل بر جایگاه و کیفیت درمان دندانپزشکان اثر گذاشته و همکاران جوان را که سرمایه این مرز و بوم هستند در صف خروج از کشور و پیگیری کار در کشورهای همسایه به خصوص عمان قرار داده است.

این‌ها سرمایه‌های جوان ما هستند که به علت ندانم‌کاری کارگزاران برای زندگی بهتر ترک وطن می‌کنند. امروز همه در یک کشتی هستیم و باید بدانیم موج‌های سهمگین مشکلات سیلی سختی به دندانپزشکان می‌زند. مخصوصاً در این روزها که تحریم‌ها عرصه سلامت را بر ما تنگ کرده و جامعه پزشکی زیر فشار سختی است.

ایجاد تعرفه‌های واقعی که بیمه‌ها از آن حمایت کنند یکی از راهکارهایی است که می‌تواند در این شرایط سخت کشتی آسیب دیده سلامت را به ساحل امن برساند. امید است بعد از بهبود اوضاع کرونایی، با توجه ویژه به این حوزه هم به مردم و هم به جامعه دندانپزشکی خدمت کنیم.

تنها راه برای کم شدن بار روانی مشکلات ارزی این است که بپذیریم دندان درد یک بیماری است و بیمه‌ها ملزم به حمایت از بیمار هستند. در واقع صنعت بیمه در ازای خدمات بیمه‌ای سود حاصل می‌کند، چه اشکالی دارد در این برهه جهت حمایت از درمان های دندانپزشکی و حمایت از بیمه کنندگان پا به عرصه بگذارند و از سودهای آنچنانی چشم پوشی کند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала