شب ها چه غذایی بخورید که چاق نشوید

© Fotolia / Pressmasterشب ها چه غذایی بخورید که چاق نشوید
شب ها چه غذایی بخورید که چاق نشوید - اسپوتنیک ایران
Telegram
به توصیه متخصصان تغذیه، بهتر است در شب ماست بیشتری بخورید تا با معده سنگین به خواب نروید.

به گزارش اسپوتنیک، تامیلا آرسنیوا، متخصص تغذیه در روسیه معتقد است که محصولات تهیه شده از شیر که درصد کمی از چربی دارند، انتخاب مناسبی برای وعده های غذایی عصرانه است.

An Avocado & A Lemon - اسپوتنیک ایران
خواص مصرف يک عدد آواکادو در روز

به عنوان مثال او توصیه می کند كفیر، ماست یونانی، شیر تخمیر شده یا ماست را بدون مواد افزودنی شیرین را به عنوان شام بخورید. به عقیده این متخصص چنین میان وعده کم کالری (در 100 گرم - 50-70 کیلو کالری) به خواب شبانه شما آسیب نمی رساند.

این متخصص تغذیه در اینستاگرام می نویسد: "لبنیات منبع عالی پروتئین است که بدون تحریک معده برای بدن شما مفید است و همچنین کلسیم موجود در انها برای استخوان های شما مفید می باشد و به راحتی گرسنگی تان را برطرف می کند."

علاوه بر این ، این محصولات تأثیر مفیدی بر میکرو فلورای دستگاه گوارش دارند، در تسریع هضم سایر مواد غذایی، کاهش اسیدیته معده کمک می کند و خاصیت آرام بخش دارند.

پیش از این در خبرها آمده بود که تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف روزانه مغزیجات آجیلی نظیر بادام زمینی و پسته می تواند فرکانس امواج مغزی مرتبط با شناخت، بهبود بیماری، یادگیری، حافظه و حفظ چاپکی ذهن را ارتقاء بخشد. مغزیجات آجیلی نقش مهمی در حفاظت از قلب، مقابله با سرطان، کاهش التهاب و آهسته کردن روند پیری دارند. تاثیرات مصرف منظم شش گونه مغز آجیلی شامل بادام، بادام هندی، بادام زمینی، پیکن (گردوی گرمسیری بومی آمریکا)، پسته و گردو بر بهبود عملکرد مغز تاثیر بسیار مثبت دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала