ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

روحانی: نیازهای اولیه مردم را تامین و از تولیدکنندگان حمایت می کنیم

© AFP 2021 / HO/Iranian Presidencyروحانی: نیازهای اولیه مردم را تامین و از تولیدکنندگان حمایت می کنیم
روحانی: نیازهای اولیه مردم را تامین و از تولیدکنندگان حمایت می کنیم - اسپوتنیک ایران
رئیس‌ جمهوری ایران اظهار داشت: دولت در سال جهش تولید با همه ظرفیت‌ها و توان خود از بخش تولید حمایت می‌کند و به فعالان اقتصادی اطمینان می‌دهد که چرخ تولید کشور با قوت و با تأمین ارز و مواد اولیه مورد نیاز به حرکت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس ‌جمهور ایران، روز سه ‌شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های ویژه از سوی دولت در حد  مقدورات برای گذر از مشکلات کنونی، افزود: آمریکایی‌ها انتظار داشتند چندی پس از آغاز تحریم‌ها، اقتصاد کشور متوقف شود اما امروز توانسته ‌ایم با برنامه ‌ریزی و اتکا به اقتصاد بدون نفت کشور را اداره کنیم که این قدرت ‌نمایی و پیروزی بزرگی برای ملت ایران در جنگ اقتصادی است.

مرخصی به برخی از زندانیان ایرانی به خاطر شروع موج دوم کرونا - اسپوتنیک ایران
مرخصی به برخی از زندانیان ایرانی به خاطر شروع موج دوم کرونا

وی مقابله با بیماری کووید-19 را که نه ‌تنها اقتصاد ایران بلکه اقتصاد همه کشورهای جهان را دچار اختلال و چالش بزرگی کرده است، مرحله دیگر موفقیت دولت برشمرد و اضافه کرد: دولت در چنین شرایطی که حتی برخی کشورهای توسعه‌یافته نیز در تأمین و توزیع نیازهای روزمره مردم با مشکل مواجه شدند، با تدابیر ویژه و آمادگی ساختارها و دستگاه‌ها با همکاری مردم از این فضا نیز عبور کرده و خواهد کرد.

روحانی تأمین نیازهای ضروری مردم و تولیدکنندگان را از اولویت‌های دولت عنوان کرد و با تأکید بر تلاش همه‌جانبه مسئولان در این زمینه، گفت: تاکنون نیازهای اساسی و ضروری مردم و تولیدکنندگان تأمین شده و قطعاً دستگاه‌های مرتبط باید با همکاری نهادهای نظارتی، قیمت‌ها را کنترل و از نوسانات مقطعی و بدون دلیل جلوگیری کنند.

رئیس جمهور ایران راجع به تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان، تصریح کرد: دولت در سال جهش تولید با همه ظرفیت‌ها و توان خود از بخش تولید حمایت می‌کند و به فعالان اقتصادی اطمینان می‌دهد که چرخ تولید کشور با قوت و با تأمین ارز و مواد اولیه مورد نیاز به حرکت خود ادامه خواهد داد.

در این جلسه با توجه به موجودی چشمگیر کالا در گمرکات کشور، موضوع ترخیص هرچه سریع‌تر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و نیازهای اولیه واحدهای تولیدی از گمرکات مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس پیشنهاد وزارت صمت تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала